Hotel dla zuchwałych

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, w cichej i urokliwej Dolinie Popradu był sobie mały hotel… Brzmi jak bajka o Kapturku? Nic bardziej mylnego! Oto historia jedynego w Polsce butikowego hotelu w stylu etno z wątkiem złomowiska w tle!

Hotelu, pomysł którego zrodził się w głowie pewnego inwestora - złomiarza, dość zuchwałego przedsiębiorcy, któremu marzył się własny hotel. Historia w stylu American dream? A jakże! W końcu Polak potrafi, a przecież mowa o właścicielu jednego z największych złomowisk w kraju. Fakt, że jego rodzinne korzenie wywodzą się z beskidzkich gór był niemałą motywacją...

Ale do rzeczy. Co może zainteresować dużych, skłonnych do ryzyka chłopców, miłośników zimowej aury? Otóż, ten kameralny 4-gwiazdkowy obiekt położony tuż nad rzeką Poprad, dokładnie w miejscu, gdzie co roku do walki o złoto stają uczestnicy Otwartych Mistrzostw Polski w SUP (z jęz. ang. stand up paddle) na Rzekach ma do zaoferowania coś więcej niż narty i sanki… „Piwniczna-Zdrój to mekka fanów skuterów śnieżnych. Z uwagi na swoje położenie i prawdziwie dziewiczy górski krajobraz jest istnym rajem dla amatorów i pro tych mechanicznych sani.” - opowiada z przekąsem Marzena Oleś, Brand Manager Hotelu Piwniczna SPA & Conference, prywatnie entuzjastka szybkiej i skocznej jazdy na skuterach, która w ubiegłym roku jeden z takich wyskoków przypłaciła miesięczną kwarantanną w gipsie... Wyprawa na skuterach śnieżnych to idealna propozycja dla tych, którzy w poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń nie zawahają się wjechać tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. No i mając powyższe na uwadze, nie boją się o swoje kończyny. Bajkowa zimowa sceneria, niebezpieczna prędkość i widoki zapierające dech w piersiach to zapowiedź naprawdę mocnych wrażeń w Piwnicznej-Zdroju.

A po godzinach zabawy na śniegu warto wskoczyć do basenów HedoniSPA, w którym jak sama nazwa wskazuje czeka nas solidna porcja przyjemności. W spa jak to w spa są zabiegi, ceremonie, rytuały itp., na które można wysłać swoją piękniejszą połowę albo podczas których spotkać można inną… Tak czy siak, nie o tym będziemy pisać, bo to jest wszędzie. To co wyróżnia HedoniSPA to codzienne noce saunowe, które porównać można do imprez zamkniętych z pianą w roli głównej, tyle że zamiast piany jest para, dużo pary, a do tego przekąski, napoje (nawet te wyborowe na bazie naszych wybornych polskich śliwek!), muzyka, a nawet projekcje 3D! Cały ten gorący show prowadzony jest przez wodzireja - w żargonie wellness&spa zwanego saunamistrzem… Ale to co najciekawsze to  dress code, którego należy się trzymać zgodnie z hotelowym regulaminem. Po 22 do HedoniSPA wpuszczają wyłącznie na golasa! OK, ci bardziej wstydliwi mogą wypożyczyć twarzowe przepaski. Ten naturalny, niekrępujący ruchów strój obowiązuje rzecz jasna we wszystkich piwniczańskich saunach i łaźniach bez względu na porę. 

Wyjątkowo swobodnie i nieskrępowanie jest też w jednym z najciekawszych hotelowch apartamentów - Dla odważnych. Dlaczego dla nich, a nie dla gości wybierających parea w spa? A dlatego, że widać w nim wszystko to, co w innych hotelach jest za ścianą…

Nie wierzycie? Przyjedźcie, sami zobaczycie, a na pewno się nie sparzycie ;-)

Snowmobile Winter in Poland - Hotel Piwniczna from Jakub Walutek PRODUCTIONS on Vimeo.

">


Dodał(a): materiał partnera Poniedziałek 06.02.2017