Historyczna chwila: sędzia pokazal pierwszą zieloną kartkę. Zobacz za co [WIDEO]

Po żółtych i czerwonych przyszła kolej na zielone kartki. W ubiegłym tygodniu we włoskiej Serie B sędzia pokazał taką kartkę po raz pierwszy w historii futbolu. Zobacz kto ją dostał – i za co

Pomysł wprowadzenia zielonych kartek w piłce nożnej nie jest nowy, o użyciu kartonika o tym kolorze mówiono od dawna. Taką kartką sędzia może nagradzać zawodników którzy na boisku wykażą się postawą „fair play”.

Zrzut ekranu 2016-10-10 o 11.07.40.png

W tym sezonie zielone kartki wprowadziła włoska druga liga, Serie B. Sędziowie mają przyznawać takie wyróżnienia a zawodnicy którzy zbiorą ich najwięcej pod koniec sezonu otrzymają nagrodę.

Historyczna chwila – pokazanie pierwszej zielonej kartki – miała miejsce w ubiegłym tygodniu w czasie meczu Serie B między drużynami Virtus Entella i Vicenza. Sędzia gwizdnął rzut rożny dla Vicenzy, ale o napastnik tej drużyny, Cristian Galano, zaprotestował przekonując że żaden z piłkarzy Entelli nie dotknął piłki. Po namyśle arbiter zmienił decyzję – grę wznowił bramkarz Entelli, a Galano za swoje zachowanie został nagrodzony zieloną kartką.

Co myślicie o takim systemie premiowania piłkarzy? Nie lepiej po prostu surowiej karać graczy za nieprzepisowe i chamskie zagrania, przede wszystkim – za „nurkowanie” i wymuszanie rzutów karnych i wolnych?


Dodał(a): ACH Poniedziałek 10.10.2016