„Hellboy” wraca do kin – w sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu

Po 10 latach od ostatniej kinowej wersji Hellboya ten słynny komiksowy bohater znów wraca na ekrany. Zobaczcie pierwszy trailer odświeżonego filmu o przygodach Chłopca z Piekieł.
hell.jpg

Na samym początku rozwiejmy wszystkie wątpliwości – Hellboy wraca do kin, ale nie będzie miał nic wspólnego z dwiema całkiem udanymi częściami z 2004 i 2008 z Ronem Pearlmanem w roli głównej.

To będzie zupełnie nowa historia, z zupełnie nowymi postaciami i – niestety – z zupełnie nowym odtwórcą głównej postaci. Bo jeśli istnieją aktorzy, którzy urodzili się dla jakiejś roli, to z pewnością jest to przypadek Rona Pearlmana i jego kreacji Hellboya.

David Harbour, który wcielił się w tytułowego bohatera w odświeżonej wersji filmu, miał więc przed sobą bardzo trudne zadanie i mamy wątpliwości czy mu podołał. Na samym starcie nowy film wyłapał więc u nas minusa, no ale skoro ma to być nowy początek, to już po całości. Tyle że dalej nie jest wcale lepiej.

Nowy Hellboy ma bowiem na celu odświeżenie postaci Piekielnego Chłopca i ukazanie genezy jej powstania. Nowa historia przyniosła jednak ze sobą zupełnie nowy wydźwięk produkcji, który będzie teraz zdecydowanie bardziej humorystyczny – i to w tym negatywnym, bardzo suchym sensie. W filmie pojawi się też nowy czarny charakter – Krwawa Królowa, w którą wcieli się drewniana Mila Jovovich. Jej kiepską grę możecie zobaczyć już na samym zwiastunie.

Poza Hrbourem i Jovovich na ekranie ujrzymy też Iana McShane’a, Penelope Mitchell, Sashę Lane oraz Daniela Dae Kima. Wbrew pierwotnym zapowiedziom reżyserem filmu nie został Guillermo del Toro, tylko Neil Marshall, a produkcja trafi do amerykańskich kin 12 kwietnia 2019 roku. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. screen YouTube Czwartek 20.12.2018