HBO zapowiada „House of Dragon”. Spin off „Gry o tron”

Po tym jak prequel „Gry o tron” został zbanowany przez władze stacji, twórcy ogłosili realizację nowego serialu, który ponownie zabierze widzów do Westeros.

House-of-the-Dragon.jpg


HBO początkowo planowało realizację serialu, który miał opowiadać o wydarzeniach toczących się tysiąc lat przed wydarzeniami znanymi z kultowej sagi. Zdjęcia do pierwszego odcinka zakończyły się w lipcu, jednak produkcja nie spodobała się do tego stopnia, że została całkowicie zatrzymana, a puste miejsce zajął najnowszy pomysł twórców „Gry o tron"

Najnowsza produkcja ma się być oparta na powieści George’a R.R. Martina „Ogień i krew”, która została wydana w 2019 roku. Autor książki jest równocześnie producentem serialu. Scenariusz stworzył Ryan Condal, a reżyserią pilotażowego odcinka zajmie się Miguel Sapochnik. Stacja zapowiedziała powstanie 10 odcinków.

Akcja ma toczyć się 300 lat przed wydarzeniami, które są znane wielbicielom „Gry o tron". Historia przedstawiona w „Ogniu i krwi” opowiada o kilku pokoleniach dynastii Targaryen.

Książkę otwiera przybycie Aegona I do Westeros, w tle toczy się wojna domowa i są łączone królestwa. Nie wiadomo jednak, które z powieściowych wątków zostaną przeniesione na ekran i w jaki sposób scenarzyści potraktują fabułę. Tajemnicą pozostaje obsada i data premiery serialu. 


ZOBACZ TAKŻE: PSY 3 - PLAKAT, FABUŁA, PREMIERADodał(a): Adam Barabasz / fot. HBO Środa 30.10.2019