Hardcore Henry - nowy wymiar kinematografii

Cały film pokazany jest z jednego ujęcia – z oczu głównego bohatera. To tak jak w popularnych strzelankach na konsolę. Dzięki temu obraz jest bardzo dynamiczny, a kamera nigdy nie stoi nieruchomo. Nawet gdy główny bohater śpi!
hardcore-henry-otw.jpg

„Hardcore Henry” to wspólna produkcja Rosjan i Amerykanów. Obraz premierę miał podczas festiwalu filmowego w Toronto w 2015 roku i po emisji dystrybutorzy ostro walczyli o prawa do niego. 8 kwietnia 2016 zobaczy go cały świat, w tym Polska.

Pomysł zrodził się po nakręceniu słynnych teledysków Biting Elbows, które stworzone były FPP (perspektywa pierwszej osoby). Reżyser wahał się czy pełny metraż tą techniką ma sens, ale producenci przekonali go wykładając kasę. Sprzęt był najmniejszą częścią budżetu, bo do nagrania całości posłużyła kamerka sportowa GoPro Hero 3 przytwierdzona do specjalnie skonstruowanej maski.Fabuła mówi o Henryku – gościu, który zatańczył na krawędzi życia i śmierci. Po szczęśliwym dla niego oberku wraca jako cybernetyczny super twór, który nie do końca pamięta swoją przeszłość. Zostały mu jednak niektóre przydatne umiejętności. Przydadzą mu się, gdy będzie musiał odbić swoją żonę, porwaną jako przynętę. Blond zbir chce rozebrać Henryka na kawałki i zastosować technologię jego „budowy” do siania zła. Tytułowy bohater musi spiąć bioniczne pośladki, by pokonać armię wroga oraz odzyskać ukochaną i wspomnienia.

Hardcore Henry 2016
reżyseria: Ilya Naishuller
scenariusz: Ilya Naishuller
gatunek: akcja
obsada:
Sharlto Copley - Jimmy    
Danila Kozlovsky - Akan    
Haley Bennett - Estelle
Tim Roth - Ojciec Henry'ego
premiera: 8 kwietnia 2016

hardcore-henry-plakat.jpg
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 04.04.2016