Han Solo w (na) lodówce

Pamiętacie piątą i szóstą część Gwiezdnych Wojen i zamrożonego w bryle karbonitu Hana Solo? Stworzono właśnie najbardziej niesamowitą replikę tej płyty, i to na urządzeniu, które jak na ironię najbardziej się do tego nadaje – na drzwiach lodówki.
solo.JPG

Han Solo (w tej roli Harrison Ford) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów w serii Star Wars, który prawdopodobnie jest znany nawet tym ludziom, którzy niespecjalnie interesują się Gwiezdnymi Wojnami (czy są w ogóle tacy?). Dlatego też zapewne większość z Was kojarzy końcówkę piątej części i początek szóstej, w których właśnie Solo więziony jest przez przerośniętego jaszczura Jabbę w bryle karbonitu.

Sceny z zamrożonym Harrisonem Fordem są też najwyraźniej na tyle kultowe, że artysta Frank Ippolito (odpowiedzialny również za ludzką wersję ludzika Lego) postanowił je odtworzyć. A właściwie nie tyle same sceny, co raczej bryłę karbonitu i zatopionego w niej Hana Solo. I trzeba przyznać, że wyszło mu to genialnie.Poziom szczegółowości repliki jest wprost oszałamiający i patrząc na nią można dosłownie poczuć się częścią Gwiezdnych Wojen. I to we własnym domu. A to wszystko dlatego, że Ippolito, jak na ironię, jako bazy dla swojej repliki użył lodówki. Gdyby Han Solo był postacią rzeczywistą i się o tym przypadkiem dowiedział, to z pewnością nie byłby zachwycony tym ponurym żartem.

Niemniej jednak całość prezentuje się zdecydowanie genialnie i wstawienie takiego gadżetu do własnej kuchni, z pewnością stanie się od teraz mokrym snem każdego prawdziwego fana Gwiezdnych Wojen.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Piątek 19.08.2016