Gwiezdne Wojny w Disneylandzie

Oto coś, co z całą pewnością spodoba się zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom "Gwiezdnych Wojen". W dwóch Disneylandach mają powstać krainy inspirowane popularną sagą!

8_15_WDI_002-1024x576.0.0.jpg

Dyrektor generalny The Walt Disney Company, Bob Iger ogłosił wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów "Gwiezdnych Wojen". W dwóch Disneylandach znajdujących się w Stanach Zjednoczonych (w Kalifornii i na Florydzie) mają powstać krainy, których motywem przewodnim będzie popularna seria filmów fantastycznych. Świat "Star Warsow" w każdym parku zajmować będzie powierzchnię 14 hektarów. Jak do tej pory, będą to największe obszary w Disnaylandach dotyczące jednej tematyki.

8_15_WDI_003.0.0.jpg W krainie "Gwiezdnych Wojen" będzie można znaleźć dwie główne atrakcje. Jedna, opisywana jako "tajna misja", umożliwi odwiedzającym przelot Sokołem Millennium, druga to bitwa, która nawiązywać będzie do "Przebudzenia Mocy". Oczywiście w parkach będzie można natrafić także na wiele postaci zarówno z nowych filmów, jak i klasycznej trylogii "Star Wars".


Na razie nie znana jest jeszcze dokładna data otwarcia nowych krain. Póki co wiadomo jedynie, że nastąpi to "wkrótce". Cokolwiek to znaczy...

8_15_WDI_001-1024x472.0.jpg


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Poniedziałek 17.08.2015