GTA V: gameplay i trailer

W końcu doczekaliśmy się gameplaya z gry GTA V. Rozgrywka przedstawia się imponująco i nie możemy się doczekać premiery i testów największej sandboksowej produkcji w historii.
gta v


GTA V będzie miało największą mapę gry spośród wszystkich dotychczasowych gier. Jej wielkość to San Andreas, GTA IV i Red Dead Redemption razem wzięte, a nawet więcej! Nie będzie więc czasu na nudę. Ale czy to nie za dużo? Wychodzimy z założenia, że dobrej roz(g)rywki nigdy za wiele!W GTA V do dyspozycji będziemy mieli trzech bohaterów: Michaela, Franklina i Trevora. Każdy z nich ma inny charakter i temperament. Ciekawą opcją będzie możliwość przełączania się między postaciami. Gdy wykonujesz misję jedną z nich, reszta żyje własnym życiem. Gdy przywołasz inną, wskakujesz w sytuację, w której dany bohater akurat znajdował się pozostając `offline`. Możesz na przykład wcielić się w Trevora leżącego nieprzytomnego na plaży lub w przechadzającego się po dzielni Franklina. Niektóre momenty gry będą wymagały współpracy trzech postaci. Wtedy przeskakując między nimi, musisz pamiętać, by nie zostawić którejś na pastwę losu, a właściwie na ostrzał policji. Jeśli zginie jeden, cała misja weźmie w łeb.

Trailer przedstawiający trzech głównych bohaterów GTA 5:


Wielka plansza to setki  godzin eksplorowania. Można to robić na wiele sposobów. Możesz na przykład oblecieć teren ze spadochronem, zanurkować pod wodę, a także przemieszczać się znanymi już wcześniej środkami transportu.  Do wykonania będą misje podstawowe, składające się w główny wątek oraz misje poboczne, które możesz wykonać w przerwie. Oczywiście jeśli masz ochotę przemierzać wirtualną planszę bez większego celu lub zechcesz poszukać spektakularnych lagów, to droga wolna. Jednak świat w grze odtworzony jest z wielką dbałością o szczegóły, więc `usterki` powinny występować rzadziej.

Premiera gry zapowiedziana jest na wrzesień 2013 roku. Dostępna będzie na platformy: PC, PS3, XBOX.Dodał(a): hajtek Wtorek 09.07.2013