Grupowe konferencje głosowe na Messengerze

Skype? Viber? W tym momencie to już przeżytki. Zdaje się, że nawet zwykłe rozmowy telefoniczne zaraz przejdą do lamusa, bowiem na Messengerze debiutuje właśnie nowa funkcja – grupowe konferencje głosowe.
RTEmagicC_mseenegerM.jpg.jpg

Facebook i jego mobilny komunikator Messenger, przyzwyczaili nas już do wprowadzania coraz to nowych urozmaiceń konwersacji – począwszy od najróżniejszych emotikonów, naklejek, poprzez gierki takie jak szachy czy koszykówka, a na wideorozmowach i zwykłych rozmowach głosowych skończywszy.

Twórcy Messengera idą jednak o kolejny krok dalej i tym razem dodali do aplikacji nową funkcję, umożliwiającą prowadzenie grupowych konwersacji głosowych.

By taką rozmowę przeprowadzić, należy ściągnąć najnowszą wersję Messengera, stworzyć tak jak to było do tej pory grupową konwersację, a następnie kliknąć w odpowiednią ikonę, znajdującą się w górnym rogu okienka rozmowy. I już, to wszystko, możecie rozmawiać z kilkoma osobami naraz, tak, jakby stały obok.

Nowa funkcja może spowodować, że komunikatory takie jak Skype czy Viber już całkowicie odejdą w niepamięć, a zapewne też sami operatorzy sieci komórkowych zaczynają czuć oddech Messengera na swoich plecach. Kto wie, może niedługo nawet oni zostaną zdetronizowani przez aplikację Facebooka.


Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 22.04.2016