"Gruby portfel" nie musi być gruby! Poznaj slim portfel

Wypchany portfel nie wygląda estetycznie, zniekształca kieszenie spodni i marynarek oraz zaburza proporcje naszej sylwetki. Czas z tym skończyć! Alternatywą dla klasycznego, grubego portfela jest portfel w wersji slim.

slim portfel.jpg

Twój portfel, twoja sprawa

Żyjemy w czasach, gdy nasz wygląd zewnętrzny to nasza najlepsza wizytówka. Właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, by zdrowo żyć i dobrze się prezentować. Śledzimy trendy w modzie i coraz pewniejszym krokiem za nimi podążamy. Na oficjalnych imprezach, czy eleganckich spotkaniach biznesowych i towarzyskich coraz rzadziej widzi się modowe wpadki. I tylko te grube męskie portfele... naprawdę potrafią zepsuć nawet najbardziej harmonijną męską stylizację.

Niemęskie jest wciskanie ich do torebek swoich partnerek ("kochanie, weźmiesz mój portfel?"), a wychodzenie bez portfela może wiązać się z poważnym naruszeniem bon-tonu ("kochanie, zapłacisz? Nie wziąłem portfela"). Tradycyjny portfel wciśnięty do kieszeni spodni (tylnej lub przedniej) lub marynarki stworzy sporych rozmiarów nieestetyczną wypukłość, a rezygnacja z portfela w ogóle i przeniesienia najważniejszych dokumentów, kart i drobnych "luzem" do kieszenie, może skończyć się zgubieniem... wszystkiego. Co robić? Odchudzić portfel! Nie dosłownie, oczywiście! Nawet "gruby portfel" może być cienki i elegancki.  

Postaw na slim portfel

portfel-dosh-rfid-aero-cut.jpg

Slim portfel to współczesna alternatywa dla tradycyjnego portfela. Dzięki unikatowej konstrukcji - w cienkim portfelu mieści się naprawdę sporo, a on sam nie zmienia kształtu. Jak to możliwe? Slim wallet w swojej pierwotnej wersji to prosty, skórzany portfel, bez dziesiątek przegródek i najczęściej bez podszewki. Konstrukcja najnowszych produktów z tej kategorii opiera się na aluminiowych etui, które pozbawione jest elastyczności skóry, a co za tym idzie - nie odkształca się nawet podczas długoletniego użytkowania. Do wyboru mamy portfele w różnych kształtach i rozmiarach (wysokości i szerokości), których grubość nie przekracza jednak 1,5 - 2cm. W portfelach tego typu może znaleźć się miejsce dla nawet kilku kart oraz banknotów i  najważniejszych dokumentów (dowodu osobistego, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego). Co zrobić z drobnymi? Jeżeli naprawdę ich potrzebujemy - możemy wybrać portfel wyposażony w niewielką kieszonkę przeznaczoną na monety lub zdecydować się na dodatkową bilonówkę (zmieścimy ją w tej samej lub innej kieszeni).

Slim portfel w męskiej kieszeni to swoboda bycia i ruchów, niezależnie od stroju i okazji. Oczywiście nawet najnowocześniejszy cienki portfel nie udźwignie tradycyjnego "bałaganu" portfeli starego typu, dlatego zanim zrobimy portfelową rewolucją w naszych kieszeniach - zróbmy prządek w portfelu. W tradycyjnych portfelach mieściło się tyle, ile udało nam się wcisnąć, dlatego najprawdopodobniej wyrzucimy mnóstwo zbędnych paragonów, nieużywanych kart lojalnościowych, bonusowych i prezentowych (dawno już wykorzystanych). Gotowe? Od razu zrobiło się lżej, prawda? Nie musimy się bać, że wrócimy do starych nawyków - slim wallet nie daje wyboru i pozwala na włożenie do niego tylko najważniejszych kart, dokumentów i pieniędzy. Zdjęcie rodziny możemy włożyć (ba, nawet wkleić!) do kalendarza, karty lojalnościowe przechowywać w osobny miejscu i zabierać ze sobą tylko wtedy, kiedy np. udajemy się na zakupy, a karty paliwowe i na punkty za tankowanie - trzymać w samochodowym schowku.

Portfelowe parametry pod lupą

Czego powinniśmy oczekiwać od męskiego portfela w wersji slim? Przede wszystkim jakości! Męski portfel nie może wyglądać niechlujnie! Bardzo ważny jest materiał, z którego został wykonany oraz sposób wykończenia poszczególnych elementów. Jeżeli jesteśmy przywiązani do galanterii skórzanej i nie chcemy rezygnować ze skórzanego portfela - wybierzmy produkt wykonany z najwyższej jakości skóry, mięsistej i sprężystej. Istotna będzie również jakość i sposób przeszycia (mocne nici, równy i gęsty ścieg oraz ewentualne wzmocnienia przełożą się zarówno na estetykę produktu, jak i jego trwałość) oraz jakość wykończenia krawędzi (zaokrąglone i lakowane krawędzie podniosą wytrzymałość produktu). Jeżeli jesteśmy gotowi odejść od tradycyjnej skóry - postawmy na nowoczesne portfele aluminiowe. To materiał, który gwarantuje długą żywotność portfela i minimalizuje ryzyko zmiany kształtu produktu. Możemy również zdecydować się na hybrydę skóry i aluminium - pierwsza będzie stanowiła zewnętrzną oprawę aluminiowego wnętrza.

Funkcjonalność portfela slim w znacznej mierze będzie zależała od ilości oraz sposobu zaplanowania przegródek. Większość cienkich portfeli mieści wygodnie od 3 do 6 kart oraz: dowód osobisty, prawo jazdy i kilka banknotów. Jeżeli zależy nam, aby w portfelu znalazło się również miejsce na dowód rejestracyjny (a pewnie większości z nas zależy!) - wybierzmy produkt, w opisie którego będzie zaznaczona ta funkcja ("mieści dowód rejestracyjny"). Jeśli jesteśmy posiadaczami większej ilości kart, z którymi nie chcemy lub nie możemy się rozstać - spokojnie znajdziemy portfel slim z miejscem nawet na kilkanaście kart. Atutem nowoczesnych portfeli slim i produktów typu card protector jest dodatkowa ochrona kart przed skanowanie RFiD (dotyczy to m.in. kart używanych w komunikacji publicznej, dowodów i najnowszych kart kredytowych). Wybierając portfel warto również zwrócić uwagę na rodzaj zamknięcia - większość produktów zamykana jest na wygodny zatrzask, ale możemy również znaleźć portfele zapinane na zamek lub z elementami wysuwanymi (na pojedynczych "zawiasach"). 

przechwytywanie.jpg

Graj w kolory, faktury i wzory

Męski portfel musi być czarny lub brązowy i gładki? Obalmy ten mit! Nowoczesny slim portfel to funkcjonalność i doskonały design w jednym. Portfele tego typu wykonane są z najwyższej jakości skóry (np. europejskiej skóry wołowej), aluminium oraz innych tworzyw ekologicznych (nadających się do recyclingu!). Obok klasycznych gładkich brązów i czerni, znajdziemy produkty zaskakujące wyjątkowymi fakturami oraz ciekawą kolorystyką. Przykład? Proszę bardzo! Możemy wybrać model wykonany z korygowanej skóry ziarnistej z wytłaczanymi elementami 3D, które nadają produktowi ultra nowoczesny charakter lub minimalistyczny w formie stalowy miniportfel z turkusowym lub pomarańczowym wnętrzem. Nie boisz się ekstrawaganckich dodatków? Postaw na królewską czerwień, ognisty pomarańcz lub oryginalną zieleń.

Ciekawą propozycją są również money band, czyli eleganckie, szerokie i mocne opaski gumowe. Sprawdzą się nie tylko jako oryginalna ozdoba męskiego portfela, ale również podniosą jego funkcjonalność. Stosując money band możemy wygodnie złączyć dwa card protectory, a za gumę wsunąć dodatkowo banknot lub długopis. Sprytne? I to jak!

Gotowi na przeprowadzkę do nowego portfela?

Zapraszamy do sklepu z unikalnymi portfelami - Slimwallet.pl.


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 27.04.2018