Grillowane świerszcze i mąka z owadów. Odważysz się to zjeść?

Jeśli chciałbyś ograniczyć spożycie mięsa, jednak nie jesteś w stanie całkowicie wyrzec się zwierzęcego białka, sieć hipermarketów Kaufland ma dla ciebie ofertę nie do odrzucenia. Właśnie wprowadza na polski rynek żywność z owadów.
iStock-1092668214.jpg

O tym, że spożywanie wszelkiego rodzaju robaków może być alternatywą dla tradycyjnych pokarmów, zwłaszcza na terenach zagrożonych głodem, mówi się już od dawna. Zresztą jedzenie owadów nie jest żadną nowością – według tradycji chrześcijańskiej szarańczą miał żywić się sam Jan Chrzciciel. A my zupełnie nie widzimy powodów, dla których miałbyś być gorszy.

CZYTAJ TAKŻE: NIEZBĘDNIK GRILLOWY. TO UCZYNI Z CIEBIE MISTRZA RUSZTU

Zatem jeśli przyjdzie ci ochota na grillowane świerszcze, to uderzaj do Kauflada. Właśnie tam w ramach akcji „Moc smaku w robaku” pojawiły się batoniki ze świerszczy, dodatki do sosów i falafeli, a nawet pieczywo zrobione z mączki uzyskanej ze zmielenia wspomnianych owadów. Dla miłośników dań z rusztu przygotowano ich grillowaną wersję z dodatkiem imbiru i chili.

Zdaniem producentów świerszcze są pełnowartościowym źródłem aminokwasów niezbędnych do właściwego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Można w nich znaleźć kwasy omega-3 i omega-6, witaminę B 12 oraz wapnia. 
Nie pozostaje więc nic innego, niż tylko skosztować. 

Artykuły produkowane przez 3 różne firmy będą dostępne w 29 marketach w całym kraju. 
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 15.06.2020