Graj, będziesz geniuszem!

Jeśli dziewczyna suszy ci głowę, że stary chłop jesteś, a grasz w gry komputerowe, pokaż jej ten tekst! Mamy dowody na to, że gracze mają sprawniejsze mózgi, a przecież chyba o to twojej kobiecie chodzi - żebyś był mądry!

nerd z klawiatura.jpg

Choć fani gier często uchodzą za średnio inteligentnych nerdów, okazuje się, że ich mózg są... sprawniejsze i silniejsze niż mózgi pozostałych!

Nowe badania doktora Dezhonga Yao przeprowadzone na grupie 27 zawodowych graczy oraz 30 uczestników nie grywających w gry dowiodły, że ci pierwsi mają większą ilość szarych komórek i lepiej rozbudowane połączenia neuronowe od tych drugich, co pozytywnie wpływa na ich inteligencję. Dodatkowo fani gier mogą pochwalić się także lepszym refleksem i szybszym kojarzeniem faktów.

A morał z tego taki: jeśli twoja dziewczyna chce mieć mądrego i sprawnie myślącego męża, powinna odpuścić ci kazania i przestać robić ci wyrzuty, kiedy ochoczo siadasz przed komputer, zamiast prać skarpetki. W końcu twój mózg jest o wiele więcej warty, niż porządek w pokoju i inne przyziemne sprawy szarych umysłów!Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 14.05.2015