Google w kinie

Nie chodzi o najpopularniejszą wyszukiwarkę wmontowaną w fotele kinowe, a o pełnometrażowy film z gigantem informatycznym w tle
stażyści google


A właściwie to wszystko inne będzie tworzyło dla tego obrazu tło, gdyż historia w „The Internship” („Stażyści”) traktuje o tym, jak śmietanka młodocianych geniuszy próbuje dostać pracę w Google.

Vince Vaughn i Owen Wilson zagrają 40-latków, którzy z dnia na dzień tracą pracę jako sprzedawcy luksusowych zegarków. Powodem ma być galopująca cyfryzacja i nieprzydatność ich stanowisk w życiu realnym. Ich szef twierdzi, że wygryzł ich internet. Panowie jednak się nie łamią i walczą tym, co ich pokonało – siecią www. A dokładniej – starają się o pracę u światowego potentata kierowanego przez Larrego Page`a.

Najpierw jednak muszą odbyć staż, po którym jedynie 5% ubiegających się o wakaty zostanie przyjętych. Czeka ich totalne przebranżowienie oraz bolesne zderzenie z cyfrowym światem. Uczą się wszystkiego od nowa, a oldskulowe myślenie stwarza wiele komicznych, ale i żenujących (dla młodych odbiorców) sytuacji.

Za reżyserię odpowiada Shawn Levy, twórca m.in. „Nocy w muzeum” i „Różowej Pantery”. Obok dwóch głównych aktorów zobaczymy, zabawnego jak zawsze, Johna Goodmana. Premiera światowa filmu „The Internship” („Stażyści”) planowana jest na 7 czerwca 2013 roku.
Dodał(a): gianni Czwartek 21.03.2013