Gołąbki z marihuaną

Takie rzeczy tylko w Polsce. Pewien mieszkaniec Wrocławia próbował przemycić za granicę spore ilości marihuany i amfetaminy. Najdziwniejszy był jednak sposób, w jaki chciał to zrobić. Porcje narkotyków ukrył bowiem w… gołąbkach.
golabki3.jpg

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dobrze wiedzieli co robią. Już od dłuższego czasu bowiem trwały prace operacyjne, które umożliwiły namierzenie 27-latka z Wrocławia, wobec którego istniało duże podejrzenie, że będzie on chciał przemycić poza granice Polski spore ilości narkotyków.

Mężczyzna wpadł, gdy pakował swoje bagaże do samochodu w Bolesławcu i miał już rozpocząć podróż. Funkcjonariusze zatrzymali go i, po dokładnym przeszukaniu jego auta, znaleźli marihuanę i amfetaminę w ilości wystarczającej do przygotowania ok. 1,5 tys. porcji handlowych. 27-latek narkotyki ukrył w gołąbkach.

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące w oczekiwaniu na rozprawę. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za przemyt znacznych ilości narkotyków 27-latkowi z Wrocławia grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dobrze tylko, że nikt nie zjadł tych narkotycznych gołąbków, bo mógłby naprawdę nieźle odlecieć.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. www.dolnoslaska.policja.gov.pl Piątek 29.07.2016