Gigantyczne roboty staną na ringu w sierpniu

Walczące ze sobą wielkie roboty to nie część scenariusz kolejnej części „Transformersów”. Amerykanie zaprezentowali pięciometrowego Mk III, który w sierpniu 2017 roku zmierzy się z japońskim botem.

Miles proposed to his girlfriend Jen from the gunner's seat of the Mk.III yesterday, and she said yes! BEHOLD, THE FIRST WEDDING PROPOSAL FROM A MECH!

Opublikowany przez MegaBots na 22 maja 2017

Na tę walkę czekaliśmy ponad dwa lata. W lecie 2015 roku założyciele MegaBots inc. zaczęli budować gigantycznego, sterowanego automatycznie robota Mk. III, który zmierzy się w równej walce z wielkim botem zwanym Kuratas od japońskiej firmy Suidobashi Heavy Industries. Amerykanie w końcu pokazali stwora, mającego ich reprezentować.

Kuratas waży 4,4 tony i mierzy niemal 4 metry. I chociaż liczby te robią niemałe wrażenie, Amerykanie postanowili, że ich robot będzie jeszcze większy, cięższy i szybszy. Wszystko to, aby wygrać zbliżającą się walkę botów, która odbędzie się w sierpniu 2017 roku.

Amerykański Mk. III pokazywany był w częściach, odkąd tylko rozpoczęła się jego budowa. W styczniu 2017 roku nastąpiła pierwsza prezentacja robota, jednakże twórcy powiedzieli, że to co zobaczyli widzowie, to tylko ćwierć pełnej mocy maszyny. W całej krasie bot został pokazany pod koniec maja 2017 roku. I to co potrafi, zapiera dech w piersiach.

Mk. III waży 12 ton i mierzy niecałe 5 metrów. Napędzają go silniki V8 generujące moc 430 koni mechanicznych. Ramionami może poruszać z prędkością przekraczającą nawet 200 km/h. Jego twórcy i założyciele firmy MegaBots inc. zapewniają, że w sierpniu zdarzy się coś absurdalnie epickiego, kiedy ich robot rozniesie na strzępy Kuratasa. Być może wygrana nie będzie należała do łatwych, ale z pewnością walka będzie widowiskowa.

Robot wygląda imponująco i w walce może być górą. Nas zastanawia czy będzie go można wykorzystywać w zwyczajnych sytuacjach i na przykład przekładać auta, kiedy nie znajdziemy wolnego miejsca parkingowego.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: MegaBots inc. Poniedziałek 05.06.2017