Gibki Smartfon Samsunga

Według informatora, który zapewnia, że ma "dogłębną wiedzę o planach Samsunga", już w 2016 roku na rynku miałyby się pojawić pierwsze smartfony od tego producenta z elastycznym wyświetlaczem, który można zwinąć

samsung-project-valley-foldable-smarpthone-770x481.jpg

Nad technologią zwijanych ekranów pracuje od dawna wiele firm - w tym Samsung, który już na początku 2013 roku zaprezentował ultracienki i elastyczny wyświetlacz wykonany w technologii Samsung Youm (więcej przeczytasz o nim: TUTAJ). Firma zapowiedziała wtedy, że wykorzysta innowacyjny ekran w produkcji tabletów. Tymczasem mamy przecieki, że przedsiębiorstwo całkiem na poważnie wzięło się za to, aby zwijany wyświetlacz umieścić w smartfonie i gotowy produkt zaprezentować jeszcze w przyszłym roku.

Według informatora, pierwsze zwijane telefony mają być dostępne już w 2016 roku. Zgodnie z przeciekami, obecnie testowane są ich dwie wersje - Snapdragon 620 SoC oraz Snapdragon 820 chipset. Oba smartfony mają mieć 3GB pamięci RAM, wbudowany czytnik kart SD dla dodatkowej pamięci oraz wbudowane nieusuwalne baterie.

Póki co, Samsung nie chciał wypowiedzieć się na ten temat i w komentarzu dla Daily Mail rzucił jedynie, że "nie chce komentować plotek i spekulacji". Wygląda więc na to, że na oficjalne informacje w tym temacie będziemy musieli jeszcze zaczekać.

źródło: iflscience.comDodał(a): Bartosz Joda Piątek 25.09.2015