Gangnam Style zmienił YouTube`a

Nikt z programistów wewnątrz YouTube`a nie spodziewał się chyba aż takiego rozwoju serwisu i takiej ilości odsłon zamieszczanych tam filmów. Rekordowy Gangnam Style koreańskiego „rapera” PSY po raz kolejny rozmontował system.
psy-youtube.jpg

Za pierwszym razem YouTube zdziwił się, gdy głupawy i skoczny teledysk Gangnam Style pobił rekord i osiągnął miliard odtworzeń. To jakby co siódmy mieszkaniec naszej planety zobaczył air rodeo w wykonaniu PSY. Z tej okazji serwis stworzył koreańskiemu raperowi specjalny animowany awatar.

Tym razem nie wytrzymały liczniki pokazujące liczbę odsłon. PSY ze swoim kawałkiem przekroczył graniczny pułap, który założyli twórcy serwisu. W związku z tym musieli przeprogramować stronę. Dotychczas funkcjonował 32-bitowy system zapisu, ale maksymalna liczba, którą można przedstawić w tym trybie to mieści się w zakresie 2 147 483 647. PSY przekroczył ją już o 8 milionów.


Teraz ma dość wysoko ustawioną poprzeczkę, bo może dobić do ponad 9 trylionów odsłon, a dokładnie do 9 223 372 036 854 775 807. Niemożliwe? Miliard wyświetleń wydawał się nierealny, a PSY osiągnął go po pięciu miesiącach. Drugi zdobył po niecałych dwóch latach. Naszym zdaniem YouTube mógł wprowadzić zapis, który pomieści sekstyliony (36 zer), ale może to nasze zboczenie zawodowe.Dodał(a): carlo Czwartek 04.12.2014