Made in China

Pojedź do Makau i już dziś przekonaj się, jak będzie wyglądało twoje miasto, gdy wkrótce opanują je Chińczycy

Gang Bang


JAK DOTRZEĆ

By zobaczyć utracony kawałek Europy, musisz pokombinować. Bezpośrednich połączeń brak. My lecieliśmy przez Frankfurt i Szanghaj (20 godzin w podróży). Gdy Warszawa zmieni nazwę na Gang Bang, do Chin będzie bliżej.

www.lataj.pl

GDZIE SPAĆ

Różnice między Europą zwykłą a schińszczoną pokaże ci nocleg w Holiday Inn. Pokojówki mają płaskie tyłki, a zapasy piwa w barze na parterze kończą się po dziesięciu kolejkach. Za to masażysta da ci taki wycisk, że będziesz płakał z bólu jeszcze dwa dni później. A wszystko za ok. 600 zł za dobę.

Rua de Pequim 82–86


GDZIE JEŚĆ

Przy rynku miejsce europejskiej knajpy zajęła restauracja chińska. W podawanej w Tai Pa zupie pływają kurze łapki, a z rybiej głowy wycieka coś śmierdzącego (ok. 50 zł za danie). Pozdrów od nas właściciela, pana Tanga. Wpierw wypiliśmy mu całe piwo, a potem jego prywatną ryżową wódkę. Na pewno nas zapamiętał.

Largo do Senado 18

DOBRE RADY

-Makau jest specjalnym regionem administracyjnym Chin i dlatego nie potrzebujesz tam wizy (w przeciwieństwie do reszty ChRL).
-Makau ma własną walutę, pataca, o kursie zbliżonym do chińskiego juana (1 zł = ok. 3 pataca). Możesz też płacić hongkońskimi dolarami.
Dodał(a): Matz Poniedziałek 22.08.2011