Focus - polska premiera filmu

Nicky (Will Smith) to legendarny oszust, mistrz intrygi, ekspert w dziedzinie ludzkiej psychiki. Podstępny krętacz chce jednak przejść na emeryturę i cieszyć się zdobytymi dotychczas łupami. I jak to w tego typu filmach bywa – od celu dzieli go już tylko jeden numer.
focus1.jpg

Na jego drodze pewnego dnia staje Jess (Margot Robbie – znasz ją z „Wilka z Wall Street”), która chce go okraść. To jednak Nicky daje jej lekcję złodziejstwa. Dziewczyna po tym numerze chce uczyć się od najlepszego w branży. Jest jednak nieokrzesana i daleko jej do subtelnych, finezyjnych i skrupulatnie przemyślanych przekrętów swego mentora. Nicky ulega i przyjmuje dziewczynę na „staż”. Jess szybko robi postępy, a Nicky widzi w niej olbrzymi potencjał i przyszłą mistrzynię oszustów. Śmiałe stwierdzenie jak na człowieka, który swoją mimiką i zachowaniem nie zdradza żadnych emocji.

Obdarzając Jess zaufaniem, wciąga ją w największy dotychczasowy numer, który ma zapewnić jemu i innym złodziejom z ekipy dostatnią emeryturę. Do gry o wszystko dochodzą emocje rodzące się między mistrzem i uczennicą. To może zniweczyć misternie uknuty plan, bo w świecie oszustów niewiele jest miejsca na szczerość i prawdziwe emocje.FOCUS (2015), komedia

scenariusz i reżyseria:
Glenn Ficarra, John Requa

obsada:
Will Smith - Nicky    
Margot Robbie - Jess    
Adrian Martinez - Farhad    
Gerald McRaney – Owens

premiera:
Polska – 6 marca 2015
świat – 11 lutego 2015focus3.jpg

Dodał(a): Paweł Janusz Piątek 06.03.2015