Filmy 3D poprawiają sprawność umysłową

Chcesz zrobić sobie SPA dla mózgu? Idź do kina na film 3D! Naukowcy dowodzą, że oglądanie takich produkcji poprawia sprawność umysłową!

shutterstock_179549132.jpg

Z badań opracowanych przez neurologa Patricka Fagana z uniwersytetu Goldsmitha i profesora Brendana Walkera z niezależnej agencji naukowej Thrill Laboratory wynika, że oglądanie filmów w 3D poprawia sprawność umysłową, poprzez stymulowanie naszego mózgu. Trójwymiarowe produkcje aż dwukrotnie zwiększyły prędkość reakcji badanych oraz w zdecydowanym stopniu poprawiły ich zdolność kojarzenia faktów. To jednak nie koniec zalet!

Filmy 3D poprawiają skupienie, refleks oraz samopoczucie, a do tego pobudzają szare komórki do intensywniejszej pracy. Co ciekawe, u ludzi, którym je wyświetlano, odnotowano wzrost zdolności poznawczych na poziomie 23% utrzymujący się co najmniej przez 20 minut, podczas gdy u widzów tradycyjnych filmów wzrost ten rysował się jedynie na poziomie 11%.

Jaki z tego morał? Oglądanie filmów może być nie tylko balsamem dla duszy, ale i SPA dla mózgu! Do kina warto zabrać nie tylko dziewczynę (żeby zmądrzała), ale również babcię (aby zachowała sprawność i świeżość umysłu).Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 28.05.2015