Filmowa adaptacja Thorgala zapowiedziana

Laureat Oskara zekranizuje kultowy komiks Rosińskiego i van Hamma. Reżyser nie ukrywa ekscytacji nowym projektem, a my o mały włos nie wyskoczyliśmy z butów pisząc tego newsa.
thorgal-640x480.jpg

Doskonała wiadomość dla fanów sagi o Thorgalu Aegirssonie. Serwis The Hollywood Reporter donosi, że niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck uzyskał prawa do ekranizacji albumów o gwiezdnym dziecku.

Fabuła komiksu obraca się wokół przygód głównego bohatera i jego wyborów moralnych. Historia dzieje się w VII wieku w Skandynawii i jest suto okraszona mitologią wikingów oraz sporą dawką sci-fi. Nie będziemy spoilować fabuły młodszemu pokoleniu. Każdy kto się urodził w latach 80., ją zna i choć raz czekał w kolejce do księgarni, gdy w sprzedaży pojawiały się nowe albumy. Jak się okazuje, nie byliśmy w tym staniu po komiksy odosobnieni.

„Kochałem komiksy Thorgala, od kiedy byłem nastolatkiem mieszkającym w Brukseli, gdzie stałem godzinami w kolejce z setkami osób, gdy wydawano nowy tom. Zawsze warto było czekać. Razem z Janem Mojto od prawie dekady staraliśmy się kupić prawa do Thorgala. Jesteśmy podekscytowani, że van Hamme, Rosinski i Le Lombard postanowili nam powierzyć swój największy skarb. Te historie są tak bardzo dobre, że trudniej to popsuć, niż pokazać dobrze” – wyjaśnia reżyser.

thorgal-tome-28-kriss-valnor re size.jpg

Donnersmarck i Mojto nie podają zbyt wielu szczegółów planowanej adaptacji komiksu, mimo to oczekuje się, że przyjmie ona formę wysoko budżetowej produkcji telewizyjnej na podobieństwo „Wikingów” i „Gry o tron”. Brak informacji, na których albumach z komiksowej sagi będzie się opierać serial. Nasza cicha nadzieja jest taka, że zekranizowane zostaną wszystkie albumy. Ciekawe kto zagra Kriss de Valnor. Macie swoje typy?
Dodał(a): Robert Dzięgielewski / fot.: lelombard.be Piątek 21.10.2016