Fascynujące wideo – tak powstają piłki do tenisa

Nie ma tu nagich kobiet, szybkich samochodów ani Roberta Lewandowskiego – ale i tak nie będziesz mógł oderwać oczu od tego filmu

Zrzut ekranu 2016-07-28 o 13.43.39.png

Niemiecki kanclerz Otto von Bismarck powiadał podobno, że ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi kiełbasę – oraz jak robi się politykę. A piłki tenisowe? Ależ naturalnie. Tym bardziej że proces wytwarzania piłek którymi grają potem i gwiazdy tenisa, i początkujący amatorzy jest po prostu fascynujący i w pewnej mierze nawet hipnotyzujący.


How to Make a Tennis Ball from Benedict Redgrove on Vimeo.

Film który tu widzisz jest wyjątkowy: przedstawia bowiem proces produkcji piłek firmy Wilson którymi grają potem zawodnicy startujący w turnieju US Open. Produkcję zamówiła i zrealizowała stacja telewizyjna ESPN, powstał w ten sposób klip niezwykły dokument popularnonaukowy który w niespełna trzy i pół minuty objaśnia jak z kawałka gumy zrobić sympatyczną, włochatą i wściekle żółtą piłeczkę która na korcie, dzięki sile i dynamice Sereny Williams czy Novaka Djokovicia, zamieni się w zabójczy pocisk. Obejrzyj i podziwiaj kunszt chińskich robotników – oraz talent Benedicta Redgrove'a, angielskiego fotografika i operatora który zrealizował to mini-dzieło sztuki.


Dodał(a): ACH Czwartek 28.07.2016