Facebook nielegalny w Polsce? Interpelacja jednego z posłów

Nasz rząd chce zablokować Facebooka, bo według znowelizowanej ustawy antyhazardowej serwis narusza monopol państwa na urządzanie gier pieniężnych. Jeden z posłów pyta czy użytkownicy powinni obawiać się konsekwencji prawnych.
fejs.jpg

Polski rząd wziął pod lupę jeden z najsłynniejszych serwisów społecznościowych. Stało się to z powodu znowelizowania ustawy hazardowej, według której państwo ma mieć monopol na urządzanie gier pieniężnych. Jeśli jakaś strona trafi do rejestru domen, gdzie nielegalnie oferuje się taką rozrywkę dostęp do niej ma być blokowany.

Może stać się to z Facebookiem, z którego korzysta ponad 20 milionów Polaków. Jak wskazał poseł Jacek Wilk z partii Kukiz’15 portal oferuje gry hazardowe naruszając nowe prawo. Podał nawet konkretne tytuły. Chodzi o „Slotomanię” i „Vegas Stars Casino”.

Według znowelizowanej ustawy osoby urządzające grę hazardową podlegają karze pieniężnej. Poseł napisał więc interpelację do ministra finansów pytając, czy w związku z tym takowa zostanie nałożona na prowadzącą serwis spółkę Facebook Ireland Ltd.

Co więcej chciałby też wiedzieć czy o wyciągnięcie konsekwencji prawnych powinni się obawiać użytkownicy korzystający ze wspomnianych gier hazardowych na Facebooku. Wiceminister finansów Wiesław Janczyk odpowiedział, że urzędnicy badają ten przypadek i zostały już podjęte stosowne czynności sprawdzające względem portalu.    

Politycy powinni jednak wziąć pod uwagę, że Polacy i tak znajdą sposób, aby ominąć blokadę. Różnego rodzaju serwisy VPN nie są nam przecież obce.

Zobacz galerię seksownej hakerki

Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 25.05.2017