Escape room w Muzeum Armii Krajowej – gracze będą niszczyć materiały konspiracyjne

Krakowskie Muzeum Armii Krajowej zaprasza na lekcję historii, jakiej nie przeżył jeszcze nikt. Uczestnicy będą mogli dosłownie stać się częścią wydarzeń wojennych.
zdj3.jpg

Jeśli chcecie się poczuć jak prawdziwi konspiratorzy, którzy spiskują przeciwko wrogom z NKWD, to będziecie mieli okazję tego doświadczyć w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Wszystko dzięki zupełnie nowemu programowi edukacyjnemu, który placówka przygotowała na sezon 2018/19.

Jednym z elementów programu są m.in. warsztaty z wykorzystaniem tablic interaktywnych, gra wielkoformatowa, w której uczestnicy wcielą się w rolę oddziałów konspiracyjnych podczas Akcji „Burza” w Małopolsce i – najciekawsza atrakcja – escape room o nazwie „Wyspa”.

Zwłaszcza ten ostatni element wydaje się być bardzo interesujący, jako że zwiedzający będą mogli wziąć udział w akcji oczyszczania lokalu konspiracyjnego przed przybyciem NKWD. W programie na stronie muzeum czytamy:

„Przesłuchanie żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego ujawniło istnienie lokalu konspiracyjnego. Broń i konspiracyjne dokumenty mogą wpaść w ręce wroga. Dzięki grypsowi informacja o planowanym przeszukaniu lokalu dociera do waszego oddziału. Przed wami niebezpieczna akcja – musicie oczyścić lokal przed pojawieniem się oddziału okupanta”.

Brzmi jak typowa wycieczka do muzeum? Zupełnie nie. I to nam się podoba.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Wtorek 18.09.2018