Łyk kultury

Jeśli nie umiesz zrezygnować z alkoholu, to przynajmniej dowiedz się o nim jak najwięcej. Poczytaj też o Nagrodach Darwina.
WHISKY Jerzy Mazgaj
książki

gat.: zawrót głowy
Nie ma nic piękniejszego od pracy, która jest zarazem hobby. Tak jest w przypadku Jerzego Mazgaja, biznesmena, który import szlachetnych trunków łączy z zamiłowaniem do szkockiej whisky, a zwłaszcza jej słodowej odmiany — malt. Album to owoc owej słabości autora. Pokazuje dzieje i gatunki maltów, a wszystko to ilustrowane pięknymi zdjęciami szkockich wzgórz i destylarni. Chciałoby się tam zabłądzić...


NAGRODY DARWINA 4. INTELIGENTNY PROJEKT W. Northcutt, C.M. Kelly
książki
gat.: śmiech przez łzy
Kandydat do Nagrody Darwina musi zrobić coś idiotycznego, co kosztuje go życie. Choć w ten sposób gatunek ludzki sam eliminuje swoich najgłupszych przedstawicieli, chętnych do nagrody wciąż nie brakuje. Czwarta już część tej książki dowodzi, że głupota ludzka jest niezmierzona niczym kosmos. Tych historii nie wymyśliłby ani Grisham, ani Follett.


ODRZUT BRONI Andy McNab
książki
gat.: psy wojny
Komandos Nick Stone ma chwilowo dość ryzykownych misji specjalnych oraz nadstawiania głowy za pieniądze, więc zakochuje się. Ale dzieci z tego nie będzie, bo dziewczyna zostawia go. Zaślepiony miłością Nick podąża jej śladem do Afryki i tam pakuje się w gigantyczne kłopoty. Wniosek: unikaj kobiet w Afryce.


HISTORIA IGRZYSK OLIMPIJSKICH I MKOL David Miller
książki
gat.: smutna prawda
Zanim zasiądziesz do oglądania transmisji z Pekinu i znowu usłyszysz brednie o szlachetnej rywalizacji oraz honorowym uczestnictwie — przeczytaj tę książkę. Polecamy zwłaszcza rozdziały o tym, kto kogo lepiej oszukiwał, skuteczniej się naszprycował i więcej na tym zarobił. To w olimpiadach zawsze było najciekawsze.

Dodał(a): ckm Piątek 29.07.2011