Elon Musk będzie sprzedawał „klocki do budowy budynków”

Szef Tesli, przez wielu nazywany jednym z największych wizjonerów naszych czasów, pochwalił się właśnie nowym pomysłem na biznes.

muskkkk.jpg

Elon Musk to zarobiony człowiek. Oprócz szefowania Tesli i SpaceX jest również właścicielem The Boring Company – firmy, która ma się zajmować drążeniem podziemnych tuneli, które kiedyś mają połączyć ze sobą największe miasta w Stanach Zjednoczonych. To jednak melodia przyszłości, więc Musk wykorzystuje TBC do sprzedaży gadżetów – jak dotąd były to między innymi czapki oraz… miotacze płomieni.

Teraz wizjoner-celebryta podzielił się ze światem nowym pomysłem, który ma zamiar zrealizować za pośrednictwem The Boring Company. Musk zapowiedział, że będzie sprzedawał „klocki przypominające Lego, ale większe, wykonane z wydrążonych kamieni, których będzie można użyć do budowania rzeźb oraz budynków. Będą wytrzymałe, ale wydrążone w środku, więc nie będą ciężkie”. Trzeba przyznać, że chyba nikt wcześniej nie próbował w ten sposób sprzedawać cegieł.
musk1.jpg
A co konkretnie będzie można z nich zbudować? Musk zapewnia, że „pierwszy zestaw będzie poświęcony starożytnemu Egiptowi – piramidy, Sfinks, świątynia Horusa, te sprawy”.
musk2.jpg
Podobne zapewnienia można by uznać za żart, gdyby nie fakt wypowiedzenia ich właśnie przez Elona Muska. Zapowiedzi sprzedaży miotaczy płomieni oraz wysłania samochodu w kosmos również brzmiały niedorzecznie, ale jak się później okazało znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. flickr / Heisenberg Media Wtorek 27.03.2018