Elastyczny ekran

Samsung stworzył ultracienki wyświetlacz OLED, który można zginać!
samsung wyświetlacz


Supernowoczesna technologia umieszczona została na plastikowym ekranie, który można składać i zginać. To sprawia, że twój telefon, po rozłożeniu i zwiększeniu jego powierzchni dwukrotnie, będzie służył jako tablet. Mowa o nowej technologii - Samsung Youm

Albo wyobraź sobie, że zamiast planszy do projektora, wysuwasz z sufitu zrolowany ekran o wysokiej rozdzielczości i oglądasz filmy w doskonałej jakości bez przyciemniania pomieszczenia. A także bez samego projektora.

Znajdujemy dziesiątki innych zastosowań, jak np. umieszczenie takich ekranów na górnej krawędzi szybki kasku motocyklowego, na którym mógłby być wyświetlany obraz z kamer wstecznych. Takimi ekranami chętnie okleilibyśmy wnętrza naszych redakcyjnych pomieszczeń i klatek schodowych ujęciami z tropików lub oceanarium. Koniecznie z półnagimi syrenami! Inna możliwość, to tworzenie realistycznych symulatorów, w których okna byłyby obłe jak w prawdziwych pojazdach.

A gdyby te ekrany były na tyle elastyczne, że udałoby się z nich uformować maskę na twarz…! Wtedy nie musielibyśmy rwać dziewczyn na litość, udając że został nam tydzień życia, tylko emitowalibyśmy twarz Colina Farrella i wszystkie Alicje byłyby nasze!

Niepokojące jest tylko to, że Samsung mami klientów technologią Youm już od dwóch lat i nadal nie podał konkretnego terminu wprowadzenia elastycznych wyświetlaczy do produkcji masowej.
Dodał(a): gianni Wtorek 29.01.2013