El Chapo ma swoje piwo. Sprzedaje je jego córka

Co robi córka jedno z najpotężniejszych gangsterów na świecie? Jak wszystkie celebrytki w dobie Instagrama uruchamia własną markę, produkującą m.in. ubrania. Teraz do portfolio dorzuciła piwo opatrzone wizerunkiem własnego ojca.

Złoty napój jest produkowany przez firmę Alejandriny Guzman, czyli córkę jedno z najsłynniejszych gangsterów świata - Joaquína "El Chapo" Guzmána, twórcy narkotykowego "Kartelu Sinaloa”. I to właśnie portret jedno z najbardziej rozpoznawalnych przestępców zdobi butelkę napoju nazwanego jego pseudonimem. Piwo „El Chapo” to lager składający się z ryżu, słodu i miodu, co – zdaniem producentów – ma być gwarancją dobrego i ciekawego smaku. Piwo jest sprzedawane w barach oferujących alkohole rzemieślnicze. Butelka 0,335l kosztuje – w przeliczeniu – ok. 14 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: REKORDY W BRANŻY LEGALNYCH KONOPI. SĄ POLSKIE PROGNOZY

Joaquín „El Chapo" Guzmán był jednym z najbardziej poszukiwanych gangsterów , który przez prawie 30 lat zajmował się przemytem narkotyków na teren USA. Handlował heroiną, kokainą, metamfetaminą i marihuaną, a jego obroty były tak wysokie, że w 2009 roku znalazł się nawet na liście najbogatszych osób na świecie (701 miejsce) wg magazynu Forbes.

Przestępca został schwytany w 2016 roku. Jego proces odbył się w Stanach Zjednoczonych. 17 lipca 2019 roku został skazany przez sąd w Nowym Jorku na dożywocie – i na wypadek gdyby przeżył własną śmierć – dodatkowe 30 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego gangster musi zwrócić 12,6 miliarda dolarów. Być może w ten sposób latorośl szuka środków na spłacenie długów ojca. 


ZOBACZ GALERIĘ: MARIA DEL MAR - MODELKA PO MEKSYKAŃSKU


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter Czwartek 23.01.2020