Eksperci radzą: jaka wódka na wesele?

Oto odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z najpopularniejszym weselnym trunkiem.

wódkla na wesele.jpg


Wódka to jeden z alkoholi, którego nie może zabraknąć na żadnym weselu. Gdzie najlepiej kupić wódkę na wesele? Jaki trunek tego typu najlepiej sprawdzi się na taką okazję? Ile kosztuje wódka weselna?

Jaka wódka na wesele?

Wbrew pozorom, wybór dobrej wódki na wesele nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Każdy z nas ma bowiem indywidualne preferencje odnośnie tego trunku. Dobrym rozwiązaniem jest spytanie członków najbliższej rodziny i przyjaciół, alkohole jakich marek preferują. Sporo informacji na ten temat znaleźć można również na weselnych forach internetowych. Nieoceniona okazać może się tu także pomoc pracownika hurtowni, w której będziemy zaopatrywać się w wódkę. Może nam podpowiedzieć, jakie wódki weselne cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością wśród Młodych Par. Decydując się na zarezerwowanie wódki za pośrednictwem Winnicy Lidla, przy każdym z trunków znajdziemy ocenę — to również może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Do najpopularniejszych wódek na wesele zalicza się między innymi Wyborową, Żubrówkę oraz Pana Tadeusza. Jeżeli dysponujemy nieco wyższym budżetem, możemy pokusić się o markę Belvedere. Poza wódką, na weselu warto podać również inne trunki, takie, jak wino piwo czy whisky.

Ile wódki na wesele?

To pytanie zadaje sobie chyba każda para planująca wesele. Wszystko uzależnione jest tutaj od tego, ile osób zostało zaproszone na przyjęcie. Sprawdzony przelicznik to 0,5 litra na parę. Ilość wódki należy jednak dobierać indywidualnie. Jeżeli planujecie kameralne wesele, a sporą część gości stanowić będą kierowcy, kobiety w ciąży czy osoby niepełnoletnie, założyć można, że potrzebna będzie nieco mniejsza ilość wódki niż przeciętnie. Mimo to, warto zaopatrzyć się w kilka zapasowych butelek. Mogą się one okazać przydatne między innymi podczas przejazdu przez tak zwaną „bramę weselną.” Kilka butelek wódki weselnej można przeznaczyć na różnego rodzaju zabawy odbywające się podczas przyjęcia, na przykład w trakcie oczepin. Jeżeli okaże się, że macie  za dużo weselnej wódki, możecie ją rozdać wychodzącym z przyjęcia gościom, zaserwować podczas odbywających się następnego dnia oczepin, poczęstować nią dalszą rodzinę i znajomych, którzy nie zostali zaproszeni na wesele lub odsprzedać innej parze, która w najbliższym czasie planuje wziąć ślub.

Cena wódki weselnej

Koszt uzależniony jest zarówno od jej gatunku, jak i ilości, w jaką się zaopatrujemy. Średnio przyjmuje się, że za butelkę zapłacimy w hurtowni około 20 — 30 złotych. Najpopularniejsze są trunki o pojemności 0,7 lub 1 litra. To rozwiązanie znacznie bardziej korzystne niż alkohol w 0,5 litrowej butelce. Tego typu decyzji nigdy nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że w danym momencie w wybranej przez nas hurtowni nie dostaniemy zaplanowanej ilości alkoholu. Doskonałą alternatywą jest zamówienie wódki online w Winnicy Lidla. Jednorazowo zarezerwować można tu do 63 butelek wybranych trunków w opakowaniach jednostkowych lub dokonać rezerwacji na kwotę do 5000 zł.

Jak serwować wódkę weselną? 

Idealna temperatura do podawania wódki weselnej to około 4 — 6 stopni. Najlepiej serwować ją w kieliszkach o pojemności 25 ml — wówczas wystarczy ona na większą ilość toastów. Naczynia ustawia się po prawej stronie każdego z nakryć pamiętając, by nie znalazły się one w miejscach przypisanych dzieciom. Wódkę powinna pojawić się na stole w momencie, w którym goście zasiądą do niego po przywitaniu Pary Młodej i złożeniu jej życzeń. Aby trunek na długi czas zachował odpowiednio niską temperaturę, najlepiej umieścić go w specjalnym wiaderku wypełnionym lodem.

Wysokiej jakości, dobrze schłodzona wódka to podstawa udanej zabawy weselnej. Bogaty wybór tego typu alkoholu znajdziecie w Winnicy Lidla.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Środa 29.05.2019