Ekranizacja Kapuścińskiego

Mamy dla was pierwszy zwiastun filmu „Another Day of Life” – obraz na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego.
kapuściński film

Platige Image, to studio, w którym powstały m.in. „Miasto Ruin” – krótkometrażowy film odtwarzający przelot amerykańskiego Liberatora nad zrujnowaną wojną Warszawą, czy „Sztuka spadania” – obraz Tomasza Bagińskiego nominowany do Oscara. Tym razem animatorzy na warsztat wzięli książkę Ryszarda Kapuścińskiego „Jeszcze dzień życia”, która jest reportażem o wojnie domowej w Angoli, a właściwie o jej początkowej fazie w latach 1974-1975, czyli przed uzyskaniem niepodległości.

kapuściński film

Kapuściński wiedział, że jedzie w sam środek piekła, do miejsca, z którego ludzie uciekają w popłochu, zostawiając swój dobytek. Liczył się z tym, że może to być podróż w jedną stronę, jednak pojechał na front i wysyłał swoje depesze do Polskiej Agencji Prasowej, będąc w pewnym momencie jedynym zagranicznym korespondentem w Angoli.

kapuściński film

Film będzie połączeniem animacji i tradycyjnych zdjęć filmowych. Póki co zwiastun będzie zaprezentowany na Festiwalu Filmów Animowanych Annecy 2013. To efekt dwuletniego przygotowania technologicznego. Teraz film wchodzi w ostatnią fazę produkcji i swoją premierę będzie miał w 2015 roku.kapuściński film

Dodał(a): gianni Wtorek 04.06.2013

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Krad (2013-06-05 00:24:42)
Ciekawy projekt, czytało się kiedyś to i owo pióra pana Ryśka. Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)