Ekipa z Cardiff

W samym sercu południowej Walii, wśród kojących krajobrazów i spokojnego szumu rzeki Taff, dziewięcioro młodych walijczyków: MC Leeroy, Lateysha, Liam, Nicole Aron, Jenna Chidgey Natalee Carley marzy o sławie, limuzynach, fleszach paparazzi i tłumach szalejących fanów.
Ekipa z Cardiff
Bohaterowie tkwili do tej pory w nieciekawych pracach w małych miejscowościach o dźwięcznych nazwach Rhymney, Tonyrefail czy Tredegar, jednak mieli ambicje znacznie przekraczające granice ich rodzinnych miast. Wydawać by się mogło, że tylko cud mógłby sprawić, żeby bohaterowie zdobyli uznanie innych popularnych Walijczyków – np. Catheriny Zeta-Jones czy Toma Jones’a.
Dzięki najnowszemu programowi w MTV – Ekipa z Cardiff, bohaterowie dostali szansę, aby wyjść z ponurych krajobrazów i zobaczyć światła wielkiego miasta – Cardiff, w dodatku w towarzystwie kamery.

Ekipa z Cardiff opowiada o losach zwariowanych Walijczyków, przy których przygody Ekipy z New Jersey
i Ekipy z Newcastle to szkółka niedzielna. Konflikty, zazdrość, seks i dużo imprez to nieodłączne elementy Ekipy z Cardiff. Choć bohaterowie są wulgarni i wydawać by się mogło, że mają na sobie więcej make-upu niż ubrań, koniec końców udaje im się stworzyć naprawdę zgraną paczkę i pokazać, co tak naprawdę potrafią - wszyscy członkowie Ekipy z Cardiff wywodzą się z małych miasteczek i wyjeżdżają do stolicy Walii, aby pokazać, że stać ich na więcej niż mogą osiągnąć, miesEkipa z Cardiffzkając w małych miejscowościach.

Uroku bohaterom dodaje na pewno walijski akcent, ledwo zrozumiały nawet dla Brytyjczyków. Program jest też kopalnią slangowych określeń – dowiemy się m.in. co po walijsku oznaczają słowa i skróty: „CWTCH”, „necking”, „tampin'”, „’angin” czy „iechyd da”.

W programie poznajemy zawodnika rugby Liama, który, jak sam mówi, jest jedynym homoseksualistą w mieście, więc chce wyjechać i się przebranżowić. Do Ekipy z Cardiff należy też wywodzący się z nizin społecznych raper MC Leeroy, pragnący zdobyć kontrakt płytowy, trzykrotny mistrz świata w kick-boxingu Aron, który chce być sławny jak Jean Claude Van Damme oraz Chidgey – brukarz, marzący o karierze w modelingu.

Dziewczyny w Ekipie z Cardiff, to porównująca się do Beyoncé, początkująca piosenkarka Lateysha. Jest też fryzjerka, chcąca zostać projektantką mody – Nicole. Jenna z kolei to piękna i inteligentna dziewczyna, która postanowiła przerwać studia prawnicze i zostać modelką. Jest jeszcze Natalee, której idolką jest... Katy Price. Oprócz nich, do Ekipy dołączyła też Carly - imprezowiczka, która chce wykorzystać swoje doświadczenie z klubów jako DJ.

Bohaterowie mają wielkie marzenia, muskuły i tupet – czy te atrybuty pomogą im osiągnąć wymarzony sukces?

Emisja: poniedziałek – czwartek, godz. 22:00

Dodał(a): MTV/CKM.PL Piątek 19.07.2013