Ekipa "Wiedźmina" zdaje test z języka polskiego

Myszowór, strzyga i Chociebuż. Nawet nam łamie się język, a co dopiero obsadzie serialowego "Wiedźmina". Zwłaszcza, że zostali wzięci podstępem przez Tomka Bagińskiego.
weidz.jpg

"Wiedźmin" zadebiutował 20 grudnia ubiegłego na Netfliksie i od razu stał się międzynarodowym hitem. Jest najczęściej oglądanym serialem na platformach streamingowych na całym świecie.

Za popularnością telewizyjnych przygód Geralta poszedł skok sprzedaży gier od CD Projekt Red oraz książek Andrzeja Sapkowskiego. Najpierw zawojował Amazona, teraz trafił na listę bestsellerów "New York Timesa".

Netflix idzie więc za ciosem i kuje żelazo póki gorące. Z tej okazji producent wykonawczy serialu Tomasz Bagiński przepytał aktorów z... polskich tłumaczeń słów i znaczeń. Na pierwszy ogień poszli serialowi: Ciri, Yennefer oraz odtwórca roli Jaskiera. 

Freya Allan, Anya Chalotra i Joey Batey nie zawiedli w tych rolach. Polskie łamańce językowe przysporzyły im trochę kłopotów, więc było mega zabawnie. Zwłaszcza, że Bagiński postanowił zrobić to dość podstępnie.

Co ma wspólnego Wiedźmin z warzywniakiem?

Czytał aktorom słowa z "Wiedźmina", ale po angielsku, a oni mieli wskazać polski odpowiednik. Do wyboru mieli dwie opcje. Jak im poszło? Zobaczcie sami.Przypominamy tylko, że w serial można oglądać na Netflixie. W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill. W pozostałych głównych rolach wystąpiły wspomniane wcześniej Anya Chalotra jako Yennefer i Freya Allan jako Ciri.

Oprócz nich pojawili się również także - Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Millie Brady jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara oraz Anna Shaffer jako Triss.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zamek z "Wiedźmina" leży w Polsce. Zgadniesz, który?Dodał(a): Tomek Orszulak Piątek 10.01.2020