Dyskwalifikacja w zawieszeniu dla Rosji na EURO

Wybryki rosyjskich kiboli na EURO 2016 mogą mieć poważne konsekwencje dla piłkarzy Rosji. Reprezentacja „Sbornej” może zostać wyrzucona z mistrzostw. W tej chwili jest zdyskwalifikowana w zawieszeniu.
timthumb.jpg

Ledwie opadł kurz po zamieszkach, które rozpętali rosyjscy kibole w Marsylii po meczu Anglii z Rosją, a UEFA już wyciągnęła konsekwencje wobec reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów. W chwili powstawania tego tekstu, rosyjskiej kadrze grozi wyrzucenie z turnieju oraz kara finansowa w wysokości 150 tys. euro.

Kara na tę chwilę jest jednak zawieszona, co oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że jeśli rosyjscy ultrasi postanowią jeszcze raz zrobić rozróbę, to wówczas wejdzie ona w życie, a „Sborna” zostanie zdyskwalifikowana.

Przypomnijmy, że przed sobotnim meczem (11 czerwca) rosyjscy kibole urządzali na ulicach Marsylii polowania na kibiców z Anglii i innych krajów. Na stadionie, pod koniec zremisowanego 1:1 meczu, rzucili się na sektory zajmowane przez Wyspiarzy.

Po meczu uniemożliwiali z kolei Anglikom opuszczenie areny, a gdy znudzili się oblężeniem stadionu, przenieśli się na ulice miasta. Tam niszczyli wszystko, co stawało na ich drodze i atakowali kibiców przeciwnika, ale i przypadkowych ludzi.

Warto zaznaczyć, że takie zachowanie rosyjskich fanatyków spotkało się z aprobatą ze strony jednego z posłów Dumy, Igora Lebiediewa, o czym szerzej piszemy TUTAJ.

Skoro więc kibole mają nawet ciche przyzwolenie „z góry”, to trudno się spodziewać, że marsylskie rozróby będą ostatnimi. Prawdopodobnie więc możemy się żegnać z rosyjską reprezentacją na EURO. A przecież grali nieźle.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. YouTube Wtorek 14.06.2016