Dwóch Polaków próbowało przemycić do Wielkiej Brytanii broń i narkotyki za 36 mln zł

Mieli przewozić papier do kserokopiarek, a zamiast tego w ich ciężarówce znaleziono góry narkotyków i mały arsenał broni palnej.
iStock-469808917.jpg

Brytyjskie służby do walki z przestępczością mogą przybić sobie same piątkę. Szkoda tylko, że kosztem dwóch Polaków. Ale uczciwie trzeba przyznać – nasi rodacy zasłużyli sobie na to jak mało kto.

W niedzielę 9 września w porcie w Dover dwóch Polaków – 31-letni Łukasz K. i 32-letni Rafał A. – zostali aresztowani przez brytyjskich oficerów służby granicznej pod zarzutem przemytu broni i ciężkich narkotyków. Należy dodać – znacznej ilości broni i ciężkich narkotyków.

W ciężarówce K. i A., zamiast deklarowanego ładunku w postaci papieru do kserokopiarek, znaleziono 20 sztuk broni palnej, 1 tys. sztuk amunicji, 300 kg metamfetaminy,  50 kg ketaminy, 50 kg kokainy i 10 kg heroiny. Wszystko to łącznie warte 7,5 mln funtów, czyli przeszło 36 mln złotych.

Obydwaj Polacy staną teraz przed sądem w Margate. O całej sprawie poinformowała natomiast Kathryn Philpott z brytyjskiej Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA).

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 10.09.2018