„Duchowa Adopcja Reprezentanta”, czyli boski doping dla polskich piłkarzy

Gdyby trzymanie kciuków i machanie biało-czerwonym szalikiem okazało się niewystarczające, polscy piłkarze mogą liczyć także na doping „z góry”.
akpa20171008_pol_czar_mp_5706.jpg

Jeśli uważacie, że zwykłe kibicowanie to zdecydowanie za mało, i aby polskiej reprezentacji udało się wyjść z grupy, potrzebny jest cud albo boska interwencja, to katolicki portal deon.pl ma dla was propozycję. Chodzi o „Duchową Adopcję Reprezentanta”, czyli modlitewną opiekę nad którymś z piłkarzy w trakcie trwania mundialu w Rosji.

„Bramki i kontuzje, parady i „szmaty”, zwycięstwa i porażki. Tak wygląda codzienność zawodników na mundialu. Mamy sposób na to, jak pomóc naszym reprezentantom” – czytamy na deon.pl. Jaki jest to sposób?

„DAR – Duchowa Adopcja Reprezentanta. Uruchamiamy ją specjalnie dla kadrowiczów i Adama Nawałki. Wystarczy, że klikniesz (w baner na stronie deon.pl – red.), a system losujący wyłoni piłkarza (lub trenera), któremu możesz szczególnie towarzyszyć przez cały turniej”. Oczywiście to „szczególne towarzystwo” polega na regularnej modlitwie za wylosowanego piłkarza – zarówno podczas meczów, jak i w czasie treningów i odpoczynku.

Na stronie deon.pl umieszczone są także słowa specjalnej „Modlitwy kibica” – zawarte są w niej nie tylko prośby o powodzenie dla zawodników, ale też o zachowanie godności i kultury w trakcie dopingowania.

Coś czujemy, że ta druga prośba jest nierozerwalnie związana ze spełnieniem pierwszej. W końcu jak zachować kulturę, gdy nasi przegrają?

ZOBACZ TEŻ WAGs Z GRUPY A MISTRZOSTW ŚWIATA


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. AKPA Poniedziałek 18.06.2018