Dron na złodziei

Japońska firma zajmująca się bezpieczeństwem stworzyła drona, który nie tylko będzie pilnował terenu, ale także ruszy w pościg za ewentualnym złodziejem. Zobacz, jak to działa!

dron przeciw złodziejom.png

Po trzech latach pracy nad dronem ścigającym złodziei, japońska firma Secom, która zajmuje się technologiami z zakresu bezpieczeństwa, w końcu zaprezentowała ostateczną wersję swojego rewolucyjnego wynalazku. Maszyna działa w pełni automatycznie (nie potrzebuje być sterowana przez człowieka) i już wkrótce ma zostać wypuszczona na rynek.

Jak działa wspomniany dron? Otóż, kiedy na strzeżonym przez siebie terenie wykryje on jakąś podejrzaną aktywność, zacznie ją rejestrować kamerą i śledzić jej źródło. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli np. na posesję wedrze się złodziej, maszyna nie tylko zacznie go kamerować (z wysokości 3-5 metrów), ale także uda się za nim w pościg. Oczywiście nagrywany w czasie rzeczywistym obraz automatycznie będzie przesyłany do centrum monitoringu.

Zobacz też: Dron - ratownik

Bardzo dużym plusem wspomnianego drona jest możliwość wykonywania dokładnych zdjęć twarzy włamywaczy oraz tablic rejestracyjnych ich pojazdów, w celu ułatwienia ich późniejszej identyfikacji. Jeśli chodzi o wady, tu należy wspomnieć przede wszystkim o prędkości maszyny, która wynosi maksymalnie 10 km/h. W przypadku sprawnych sprinterów może się ona okazać niewystarczająco szybka.

Japońskiego drona będzie można kupić już od 6620 dolarów. Oprócz tego dochodzi jednak jeszcze comiesięczny koszt obsługi specjalnego oprogramowania w wysokości 41 dolarów.Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Poniedziałek 21.12.2015