Dron - kurier

Wizjoner Jeff Bezos wpadł na pomysł zautomatyzowania dostaw produktów zamawianych w jego serwisie Amazon.com. Chce wykorzystać do tego drony
dron amazon

fot.: amazon.com

Jeff Bezos, to obok Marka Zuckerberga, Billa Gatesa i im podobnych, człowiek, który swoimi pomysłami chce zmieniać świat. Jego ostatni rewolucyjny pomysł może uprościć sposób dostawy zamawianych w sklepach internetowych towarów.

Prezes największego sklepu online świata chce ograniczyć dostawy tradycyjnymi ciężarówkami, które wydzielają spaliny i zastąpić je elektrycznymi dronami. A konkretnie octocopterami – latającymi maszynami z ośmioma wirnikami, z których każdy byłby niezależny, by w razie awarii nie spadł przechodniom na głowy. Maszyny mają być wykonane z włókna węglowego, rozwijać będą prędkość 6 m/s i odlecą do 16 kilometrów od bazy. Udźwignął przesyłki o maksymalnej wadze 2,3 kg. Jeff Bezos mówi, że tyle waży 86% wszystkich zamawianych towarów.

dron amazon
fot.: amazon.com

Octocoptery mają latać w ramach dywizji Amazon Prime Air. Projekt od kilku lat był realizowany potajemnie w siedzibie firmy w Seattle. Pytany o szanse powodzenia całej akcji Bezos jest dość optymistyczny. Twierdzi, że za 4 albo 5 lat pomysł będzie wcielony w życie. W tej chwili jest ograniczany przez przepisy Federal Aviation Administration – to agencja Ministerstwa Transportu Stanów Zjednoczonych, która pilnuje przestrzeni powietrznej USA. Sprawa jest o tyle poważna, że drony miałyby być bezzałogowe. Po wprowadzeniu koordynatów, GPS poprowadzi maszynę wprost na trawnik odbiorcy. Problem powstaje w momencie, gdy zamawiający mieszka w bloku.

belka_zobacz-polecana-galer.jpg

Dodał(a): carlo Poniedziałek 02.12.2013