Dron - dostawca

Wygląda na to, że drony w branży dostawczej zadomowiły się na dobre. Jeśli tak dalej pójdzie, być może kiedyś roboty całkowicie zastąpią kurierów...

fgfgfgfgfg.png

Kurierzy powinni mieć się na baczności! Coraz więcej robotów transportuje wszelkie towary pod domy klientów. Czy z czasem w sektorze dostawczym drony całkowicie zdegradują ludzi?

Dopiero co Amazon postanowił wykorzystać drony do dostarczania swoich paczek, a już w kolejnej firmie postawiono na tę obiecującą nowinkę technologiczną. Tym razem latające maszyny dostarczą na życzenie klienta... herbatę. Prosto pod dom!

Internetowy sklep Taobao 6 lutego rozpoczął testy robotów w Pekinie, Kanton i Szanghaju. Dzięki temu 450 klientów będzie mogło zamówić herbatę i otrzymać ją w ciągu godziny od złożenia zamówienia. Brzmi intrygująco, prawda?

Póki co, z maszynami dostawczymi może być problem jedynie w Stanach Zjednoczonych (z obawy przed atakami terrorystycznymi, państwo nałożyło na taki sposób transportu wiele restrykcji). Wygląda więc na to, że biznes "dronowy" będzie na razie rozwijał się głównie w Europie i - jak widać - Azji.Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 12.02.2015