Dron do samojebek

Koniec z żenującymi samojebkami i proszeniem znajomych o robienie zdjęć przy każdej zmianie warunków otoczenia podczas wakacji. Teraz masz osobistego, latającego fotografa i operatora wideo. Stworzy za Ciebie epickie ujęcia, Ty podłożysz do nich muzykę i spowodujesz, że na widok Twoich wspomnień z urlopu koledzy z działu zzielenieją z zazdrości. Uważaj, bo zawistny szef może Cię za to zwolnić.
lily1.jpg

Lily reprezentuje nowy poziom wśród dronów. Można ją porównać do sportowych kamerek, z tym że ta potrafi latać i dzięki autopilotowi podążać za właścicielem. Jest idealnym dronem dla osób aktywnych lub znudzonych tradycyjnymi selfie.

Przede wszystkim dron Lily wyróżnia się sposobem uruchamiania. Urządzenie wyrzucasz do góry, po czym śmigła odpalają się automatycznie i maszyna unosi się nad Tobą na wysokości od 1,75 do 30 metrów. Jest też wodoodporna i może nawet wystartować bezpośrednio z tafli akwenu. Gdy już wystartuje, będzie podążać za właścicielem, przed nim, zataczać dookoła niego kręgi, lub ruchem posuwistym lecieć obok. Poruszać się może z maksymalną prędkością 40 km.h.

lily2.jpg

Bryła Lily opiera się na kwadracie o boku 26,1 cm i jest wysoka na 8,18 cm. Ma więc bardzo kompaktowe wymiary i dron jest przez to bardzo poręczny, co ułatwia spakowanie go do plecaka podróżnego. Urządzenie waży 1,3 kg. Jego litowo – jonowa bateria wystarcza na 20 minut pracy, a naładowanie akumulatora do pełna zajmuje 2 godziny.

Kamera ma również imponujące parametry: rozdzielczość Full HD i opcje SloMo z 60kl/s przy 1080p i 120 kl/s przy 720p. Możesz również wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli. Kąt widzenia to 94 stopnie.

Za płynne poruszanie się odpowiada trzyosiowy żyroskop, szybki autofokus oraz cyfrowa stabilizacja i Gembal. Lily ma również wbudowany GPS, barometr, akcelerometr, magnetometr, a także dwie kamery i mikrofon.

lily3.jpg

Dronem możesz sterować za pomocą smartfona z systemem iOS lub Android albo dzięki specjalnemu nadajnikowi, który nosisz na nadgarstku jak zegarek. Dzięki takiej łączności, urządzenie zawsze wie gdzie jesteś i obserwuje Cię dokładnie. W końcu Lily to kobieta.

Cena w przedsprzedaży do 15 czerwca to 499 dolarów, czyli około 1800 złotych. Po tej dacie, aż do rozpoczęcia wysyłki w lutym 2016 roku cena wzrośnie dwukrotnie. Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 11.06.2015