Dramatyczne lądowanie samolotu z Warszawy. Jest nagranie

Pasażerom samolotu lecącego z Warszawy do Birmingham niemalże żegnali się z życiem, kiedy podczas lądowania samolotem zaczął targać silny boczny wiatr.
ladowanie.JPG

Pilotujący Airbusa 321 w barwach linii WizzAir pokazali, co potrafią. Podczas podchodzenia do lądowania załoga musiała zmierzyć się z wiatrem, który rzucał maszyną w każda stronę. Było to drugie podejście do posadzenia samolotu – planowo samolot miał lądować na lotnisku w Luton, jednak z powodu trudnych warunków atmosferycznych został przekierowany do Birmingham.

CZYTAJ TAKŻE: JAK LATAĆ BIZNES KLASĄ ZA FREE? YOUTUBER OBURZYŁ FANÓW

Silny wiatr sprawił, że maszyna była ustawiona do pasa pod bardzo dużym kątem. Pilotom po niełatwej walce udało się bezpiecznie wylądować. W jednym momencie widać, jak samolot niemalże uderza skrzydłem o ziemię. A to sytuacja o tyle niebezpieczna, że to właśnie w skrzydłach znajduje się paliwo, więc od spektakularnej katastrofy dzieliły zaledwie centymetry.Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że za sterami siedzieli Polacy. I co najważniejsze – nikomu nic się nie stało. 

Wszystkiemu winien jest szalejący w Wielkiej Brytanii huragan "Ciara", przez który odwołano setki lotów i połączeń kolejowych. Przełożono także imprezy sportowe. Wiejący z prędkością 100 km/h wiatr osiągał w porywach prędkość przekraczającą 149 km/h.  


ZOBACZ GALERIĘ: ASTON MARTIN CONCORDE EDITION

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Poniedziałek 10.02.2020