Drabina do nieba. Wyzwanie dla prawdziwych twardzieli

Jeśli marzy ci się prawdziwie ekstremalne doznanie, to mamy dla ciebie idealną miejscówkę. Intersport Klettersteig to doskonałe miejsce dla tych, którzy nie boją się wysokości i przestrzeni.
viaferata.JPG
Szlak w austriackim masywie Dachstein West swoją niezwykłą popularność zawdzięcza 40-metrowej drabince rozpiętej pomiędzy dwiema turniami. Zawieszone nad przepaścią schody do nieba, to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli.

ZOBACZ GALERIĘ: KONIEC SPADLINGA W NBA. PO 37 LATACH WCHODZI KONKURENCJA

Niezwykle popularna na Insagramie drabinka jest częścią via ferraty, czyli szlaku turystycznego wyposażonego w linę stalową służącą do asekuracji wspinaczy. Tego typu rozwiązania są bardzo popularne w Alpach i Dolomitach, a ich historia sięga I wojny światowej, kiedy budowano je, aby umożliwić przemieszczanie się austro-węgierskim żołnierzom. 

Różnica pomiędzy poziomami drabinki wynosi 700 metrów. Dla tych mniej odważnych możliwe jest przejście inną ścieżką. Jednak już samo dojście do niezwykle fotogenicznej drabinki wymaga wspinaczkowej wprawy. Ferrata ma swój początek w miejscowości Gosausee, a słynna drabinka mieści się na jej drugim etapie. Przejście trasy powinno zająć ok. 5 godzin wspinaczki. 

Choć cała ścieżka została zainstalowana w 2002 roku, to drabinka pojawiła się 15 lat później i z miejsca stała jednym z ulubionych miejsc fotografów i instagramerów z całego świata. Nawet tych, którzy nie mieli by odwagi wejść na taką wysokość.

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Piątek 22.05.2020