Doom - kultowy powrót do korzeni

Kultowa strzelanka powraca w ulepszonej wersji. Prekursor pierwszoosobowych shooterów, w których można poruszać się w trzech wymiarach nie jest grą taktyczną. Przeładowujesz broń i wskakujesz w samo centrum piekła!
Doom-4.jpg

Nie ma czasu na lizanie ran czy regenerację zdrowia – potwory nie będą czekać aż poskładasz się w całość. Ta gra wymaga od Ciebie dotrzymania szaleńczego tempa. Tym bardziej, że losy ludzkości leżą w Twoich rękach i w Twojej broni. Po tym jak odzyskujesz świadomość w marsjańskiej bazie Union Aerospace Corporation, zdajesz sobie sprawę, że zagłada jest bliska i nie masz wyjścia – musisz walczyć. Eksperymenty w pozaziemskiej bazie wymknęły się naukowcom spod kontroli i watahy demonów dziesiątkują ludność. Teraz Ty, jako bezwzględny komandos i samotny jeździec musisz pokazać poczwarom gdzie jest ich miejsce.Gra dostępna będzie w trybie kampanii oraz w trybie wieloosobowym. Dodatkowy fun ma zapewnić SnapMap – edytor map i poziomów, dzięki któremu sam zbudujesz dla siebie plansze idealne. Możesz się również nimi podzielić z graczami z całego świata i zmierzyć się z nimi na Twoim podwórku.

Doom to pozycja w którą grał każdy szanujący się adept cyfrowej rozrywki. Była o tyle znacząca, że jej tytuł stał się nazwą dla całej kategorii. Kosmiczne porządki robiło się tam już w trzech wymiarach – bohaterowie mogli poruszać się również w górę i w dół. Świetna – jak na tamte warunki – grafika oraz oprawa dźwiękowa złożyły się na wysoką grywalność i były czynnikami wysoce uzależniającymi.

Na 13 maja studia id Software i Bethesda zaplanowały międzynarodową premierę czwartej już odsłony kultowego Dooma. Gra dostępna będzie na PC, PS4 i XONE.


Dodał(a): Paweł Janusz Poniedziałek 08.02.2016