Domowy spacer w kosmosie. NASA udostępnia materiały

W ramach projektu „NASA at home” możesz poznać tajniki pracy najsłynniejszej agencji i odbyć komiczny spacer. Oczywiście wszystko bez wychodzenia z domu.
iStock-1049900968.jpg

Choć pandemia koronawirusa to niesłychanie traumatyczne przeżycie dla wszystkich ludzi, to w tak trudnej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko szukanie pozytywnych stron. A do nich z pewnością zaliczają się liczne zasoby udostępniane przez instytucje na całym świecie. 

I w ten oto sposób możesz zwiedzać najodleglejsze zakątki świata bez wstawania z ulubionego fotela, czy słuchać koncertów światowych gwiazd za darmo. Teraz dzięki NASA nie musisz ograniczać się do kuli ziemskiej i możesz śmiało zacząć się szykować do podróży w kosmos.

CZYTAJ TAKŻE: MARSJAŃSKI ŁAZIK PRZESŁAŁ SWOJE SELFIE

W związku z akcją „NASA at home” użytkownicy z całego świata uzyskali dostęp do materiałów o różnorodnej tematyce i stopniu skomplikowania – również takim dla totalnych laików. Możesz obejrzeć filmy, podsłuchać podcastów, czy zwiedzić siedzibę organizacji. Ci, którzy mają apetyt na więcej, mogą np. rzucić okiem na błękitną planetę przez teleskop Hubble’a albo odbyć wycieczkę po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

- Wiemy, że są ludzie, zwłaszcza studenci, którzy z całej siły szukają sposobu, żeby mieć wrażenie wyjścia z domu, ale bez prawdziwego wychodzenia – powiedziała Bettina Inclán z biura prasowego NASA.

Warto jednak zaznaczyć, że udostostępnione treści są tak różnorodne, że mogą zainteresować każdego. Być może koronawirus przyczyni się to tego, że pojawi się godny następca generała Hermaszewskiego. Szczegółową ofertę NASA można zobaczyć tutaj


ZOBACZ GALERIĘ: ASTON MARTIN CONCORDE EDITION. HOŁD DLA NADDŹWIĘKOWCADodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 08.04.2020