Dom z "Ojca chrzestnego" do kupienia. Cena zwala z nóg

Pamiętasz scenę w z pierwszej części „Ojca chrzestnego”, w której szef studia filmowego budzi się z odciętą głową konia w łóżku? Dom, który zagrał rezydencję kinowego magnata, jest wystawiony na sprzedaż.
gf1.jpg

Rezydencja jest położona w Berverly Hills nieopodal Bulwaru Zachodzącego Słońca. Posiadłość została wybudowana w 1927 roku dla bankiera Miltona Getza. Następnie nieruchomość przeszła w ręce miliardera Williama Randolpha Hearsta, który zapisał się w historii nie tylko jako najpotężniejszy gracz na rynku amerykańskiej prasy swojej epoki, ale był też jednym z pierwowzorów postaci Charlesa Fostera Kane’a w filmie „Obywatel Kane” Orsona Wellesa.CZYTAJ TAKŻE: BECKHAM MA NOWE MIESZKANIE. KOSZTOWAŁO 100 MLN ZŁOTYCH

Za pół miliarda złotych (135 mln dolarów) nowy właściciel będzie miał do dyspozycji 19 sypialni i 29 łazienek. Do tego należy dorzucić prywatną, dwupiętrową bibliotekę, klub nocny oraz jadalnię na świeżym powietrzu przygotowaną dla 400 osób. 
df4.jpg

Przy tym wszystkim takie banały jak basen, kort tenisowy, czy spa wydają się oczywistością. I to wszystko w promocyjnej cenie! Dwa lata temu rezydencja również była wystawiona na sprzedaż, jednak wtedy właściciel życzył sobie za nią 60 mln dolarów więcej. 

gf2.jpg

Dom wystąpił też w kultowym filmie „Bodyguard” z Kevinem Costnerem i Whitney Houston, w którym zagrał dom głównej bohaterki – piosenkarki Rachel Marron. 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Coldwell Banker Residential Brokerag Środa 08.04.2020