Doda i Virgin akustycznie w WiMP

Doda i Virgin, po ośmiu latach, wracają z akustycznym koncertem zarejestrowanym w warszawskim Hear Studio. Czy to jest pierwszy krok na drodze do reaktywacji grupy? Na razie warto przypomnieć sobie kilka przebojów zespołu.
Dorota Rabczewska
Na „Virgin Akustycznie. Live in Hear Studio" znajdziemy wersje akustyczne pięciu przebojów: „Teraz to wiem”, „Dezyda”, „Nie złość Dody”, „Czekam” oraz „Nie odpowiadaj”. Album na dwa instrumenty i wokal jest odpowiedzią Dody i Luberta na liczne prośby fanów, czekających na reaktywację zespołu. Albumu można posłuchać przez trzy dni tylko w serwisie streamingowym WiMP.   

Virgin został założony w 2000 roku przez Tomasza Luberta, Krzysztofa Najmana i Piotra virgin_akustycznie1.jpgPawłowskiego. Wokalistką została zwyciężczyni przesłuchania - Dorota Rabczewska. „Virgin”, debiutancki album, ukazał się w 2002 roku. Promowany był przez dwa single: „To Ty” i „Mam tylko Ciebie”. Zdobył nominację do Fryderyków w kategorii Nowa twarz fonografii. Dwa lata później ukazał się drugi album studyjny „Bimbo”, promowany utworami: „Kolejny raz”, „Dżaga” oraz „Nie zawiedź mnie”. Ostatni krążek, noszący nazwę „Ficca” pojawił się na rynku w 2005 roku, rok później światło dzienne ujrzały dwie reedycje, w tym jedna zawierająca utwór „Szansa”, który zdobył pierwsze miejsce w konkursie MTV na Najlepszy Polski Teledysk.

Zespół zakończył swoją działalność w 2007 roku. „Virgin Akustycznie. Live in Hear Studio" można odsłuchać >TUTAJ<

ZOBACZ TEŻ GALERIE DODY DLA MAGAZYNU CKMDodał(a): CKM.PL/WiMP Czwartek 17.04.2014