Dni świrów, czyli najgłupsze święta ze świata

Myślisz, że walentynki są idiotycznym świętem? A co powiesz na międzynarodowy dzień płynów do mycia naczyń? Artykuł ukazał się w magazynie CKM nr 02/2012.

iStock-1128659156.jpg


Są w kalendarzu święta wybitne i ważne, jak np. Dzień Niepodległości. Są także nieco mniej wybitne, ale jeszcze ważniejsze, jak np. Dzień Babci. Lecz oprócz takich nielicznych chlubnych wyjątków przez wszystkie miesiące w roku przetaczają się też święta głupie, żenujące, bezsensowne albo przynajmniej śmieszne. Niektóre z nich są oficjalne, inne nieformalne, ale wszystkie bardzo popularne i żywiołowo obchodzone. Cokolwiek więc o nich myślałbyś, to nie masz wyjścia – musisz świętować! Oto najgłupsze święta świata i nasze podpowiedzi, jak je uczcić.

19 STYCZNIA
DZIEŃ POPCORNU

W ten dzień jedzenie prażonej kukurydzy w kinie to za mało. Kup potrójny megapopcorn z colą i idź do teatru, filharmonii albo opery!

20 STYCZNIA
DZIEŃ FETYSZU

Jeżeli w takie święto nie założysz na siebie obroży ze smyczą albo chociaż lateksowych majtek, to chyba jesteś nienormalny!

22 STYCZNIA
DZIEŃ NICZEGO

Czeka cię jeszcze niemal rok intensywnego świętowania, więc skorzystaj z dnia... niczego. Dziś nie możesz spać, pić, oglądać telewizji! Nikt nie mówił, że będzie łatwo...

23 STYCZNIA
DZIEŃ MIERZENIA STÓP

Umyj i zmierz swą lewą stopę, potem umyj i zmierz prawą. Dalej zrób to samo z nogami swej kobiety, kumpla i babci. Jak się bawić, to się bawić!

6 LUTEGO
DZIEŃ MARLEYA

Właściwie święto twórcy przeboju „I Shot The Sheriff” powinieneś uczcić, strzelając do kogoś w kapeluszu i z gwiazdą na piersi. Jeśli takiego nie znajdziesz, strzel sobie piwko.

9 LUTEGO
ŚWIĘTO PIZZY

Wielbić pizzę tylko raz w roku? Bez sensu! Czcij ją codziennie, jedząc hawajską z podwójnym serem!

20 LUTEGO
DZIEŃ PALĄCYCH FAJKĘ

Przez cały dzień śpiewaj razem z Formacją Nieżywych Schabuff refren popularnego przeboju „A ja palę faję, żuję gumę, palę faję za fają...”.

23 LUTEGO
DZIEŃ BEZ ŁAPÓWKI

Daj świątecznego goździka wszystkim znajomym lekarzom, sędziom piłkarskim oraz politykom. Z pewnością się ucieszą, bo to jedyne, na co dzisiaj mogą liczyć.

5 MARCA
ŚWIĘTO TEŚCIOWEJ

Ukochaną mamusię z okazji jej wspaniałego święta wyślij na ekskluzywną wycieczkę „na 102”. Co to znaczy? 100 km od domu i 2 metry pod ziemię. Sorry, to oczywiście taki mały durny żarcik...

14 MARCA
ŚWIĘTO SŁONIA

Jeśli nie kobieta, to może słoń? 65 mln obywateli Tajlandii, gdzie Dzień Słonia jest oficjalnym świętem państwowym, nie może się mylić!

23 MARCA
DZIEŃ WINDY

Ten ważny dzień najlepiej uczcij szybkim seksem w windzie ze swoją dziewczyną. Aby nie podpaść sąsiadom, wybierz windę w biurze, w najgorszym razie podpadniesz szefowi.

4 KWIETNIA
DZIEŃ SZCZURA

Pocałuj szczurka w pyszczek. Przecież każda, nawet najbardziej poczwarna, kreatura zasługuje na swoje święto. A nie tylko teściowa.

5 KWIETNIA
DZIEŃ GRZECZNOŚCI ZA KIEROWNICĄ

To święto wymyślili oczywiście Francuzi. Jeśli już pokazują sobie środkowy palec, to tylko elegancko, z szerokim uśmiechem na ustach!

20 KWIETNIA
DZIEŃ TRAWY

Nie jesteśmy do końca pewni, o jaką trawę w tym święcie chodzi, ale my polecamy Lolium perenne L., czyli życicę trwałą. Po jej zasianiu trawa urośnie w niecały tydzień.

25 KWIETNIA
DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ZAGROŻENIA HAŁASEM

Krew jeszcze nie wypływa ci z uszu? No to miej świadomość, że grasz nadal o wiele za cicho!

1 MAJA
ŚWIĘTO PRACY

30 lat po upadku komuny wciąż czcimy to święto w stary komunistyczny sposób, czyli... nie pracując. Tylko dlatego wolimy je od przypadającego w tym samym terminie Światowego Dnia Kaszanki.

4 MAJA
DZIEŃ GWIEZDNYCH WOJEN

W takich chwilach wszyscy jesteśmy Darth Vaderami. „May the Four be with you!”

20 MAJA
DZIEŃ PŁYNÓW DO MYCIA NACZYŃ

Nawet jeśli normalnie zmywa za ciebie zmywarka, dzisiaj wolno ci się z byle powodu zapienić.

23 MAJA
DZIEŃ ŻÓŁWIA

...w tym także żółwia Ninja. Kup więc swojemu zielonemu pupilowi nunczaku.

30 MAJA
DZIEŃ BEZ STANIKA

No widzisz. Ty obchodzisz to święto co miesiąc, z każdym nowym numerem CKM, a zwykli ludzie muszą na nie czekać przez cały rok!

2 CZERWCA
DZIEŃ BEZ KRAWATA

Zdejmij krawat i daj go swej kobiecie. Ona z wdzięczności założy krawat i zdejmie całą resztę. Proste?

21 CZERWCA
DZIEŃ DESKOROLKI

Dzisiaj krok spodni, nawet tych od garnituru, może ci się bujać w okolicy kolan.

2 LIPCA
DZIEŃ UFO

Jesteśmy pewni, że wystarczy odpowiednia ilość alkoholu i ty też możesz stać się Niezidentyfikowanym Obiektem Latającym!

25 LIPCA
DZIEŃ BEZPIECZNEGO KIEROWCY

Czy masz pozwolenie na broń oraz kamizelkę kuloodporną? Jeśli tak, to możesz spokojnie wsiadać za kierownicę. Jesteś bezpieczny.

5 SIERPNIA
DZIEŃ PIWA

Jako czytelnik CKM obchodzisz to święto codziennie, więc tym bardziej dziś nie daj plamy!

29 SIERPNIA
ŚWIĘTO POMIDORÓW

Dzisiaj podczas La Tomatiny ludzie w Hiszpanii obrzucają się na ulicach tonami pomidorów. Czy już wiesz, skąd jest keczup, który lejesz na pizzę? Z tej okazji zamów margheritę XXL.

19 WRZEŚNIA
DZIEŃ MÓWIENIA JAK PIRAT

Kiedyś w taki dzień mówiło się „Do stu beczek zjełczałego tranu”, dziś raczej „To ściągnijmy coś z internetu”!

22 WRZEŚNIA
DZIEŃ HOBBITA

Świętuj tak, jak to robiły legendarne niziołki – jedząc i pijąc do upadłego. Sześć razy dziennie!

28 WRZEŚNIA
DZIEŃ ZADAWANIA GŁUPICH PYTAŃ

Może dziś wreszcie ktoś odpowie ci, kiedy jakaś polska piosenkarka otrzyma nagrodę Grammy? Ewentualnie możesz zapytać szefa o podwyżkę...

30 WRZEŚNIA
DZIEŃ BEZ EMOTIKONEK

B0sH, 24 g0dzinY BeZ graFicznYch SyMb0li sĄ NaPraWdę cIężKiE :-/ AlE L0L, mY W cIebIe wiErzYmY! xD

4 PAŹDZIERNIKA
ŚWIĘTO WOJSK KOSMICZNYCH

Chociaż to oficjalne święto w Rosji, ty też możesz dziś świętować. Przecież mamy dokładnie tyle samo Gwiezdnych Niszczycieli oraz X–Wingów, co nasi bracia ze Wschodu!

8 PAŹDZIERNIKA
DZIEŃ SYMPATYCZNEGO PRAWNIKA

Podobno był kiedyś jeden prawnik, który ten dzień obchodził. Ale to niepotwierdzona miejska legenda.

9 PAŹDZIERNIKA
DZIEŃ ZNACZKA POCZTOWEGO

Tego dnia wszystkie znaczki składają sobie nawzajem życzenia i imprezują do rana. A ty możesz z tej okazji polizać je od tyłu...

11 PAŹDZIERNIKA
DZIEŃ WYCHODZENIA Z SZAFY

Ponury bezsens tego święta rozumieją najlepiej kochankowie przyłapani przez mężów, którzy wcześniej, niż zapowiadali, wrócili z delegacji.

6 LISTOPADA
DZIEŃ LUDZI PORZUCONYCH BEZ KOMPASU

To najwyraźniej bardzo stare święto. Dziś powinno się nazywać „Dzień Osób Porzuconych Bez Komórki Z Dostępem Do Google Maps i GPS”. Tak czy siak, na wszelki wypadek jednak zapamiętaj, że mech najczęściej rośnie po północnej stronie drzewa!

9 LISTOPADA
DZIEŃ GRY WSTĘPNEJ

Jesteśmy dziwnie pewni, że to święto wymyśliły kobiety. Ale trudno, poświęć się, skoro one chcą to mieć tylko raz w roku...

16 LISTOPADA
DZIEŃ IMPREZOWANIA Z PLUSZOWYM MISIEM

Myślałeś, że twoja ukochana pluszowa zabawka służy tylko do przytulania? Na pewno nie dziś! Zamów kratę piwa, pizzę, jakieś misiaczki i balujcie do rana!

17 GRUDNIA
DZIEŃ BEZ PRZEKLEŃSTW

Zrób dziś tak: nie spotykaj się z kumplami. Nie rozmawiaj z nikim przez telefon. I, na miłość boską, w żadnym wypadku nie oglądaj w telewizji polityków! Może uda ci się jakoś przetrwać...

21 GRUDNIA
DZIEŃ ORGAZMU

No proszę, a ty myślałeś, że gwiazdkowy prezent dostaniesz dopiero za trzy dni. Chyba nie musimy ci podpowiadać, jak uczcić akurat to śmieszne święto?

Artykuł ukazał się w magazynie CKM nr 02/2012


Dodał(a): CKM/ fot. istockphoto.com Niedziela 24.02.2019