Dlaczego musimy wychodzić na męskie wieczory?

Jeśli twoja kobieta suszy ci głowę o to, że zbyt często wychodzisz z kumplami, pokaż jej najnowsze wyniki badań niemieckich naukowców. Okazuje się, że wieczory ze znajomymi wpływają korzystniej na męskie zdrowie, niż czas spędzony z partnerką lub rodziną!

ThinkstockPhotos-76730799.jpg

Chcesz iść na piwo z kumplami, a twoja kobieta zaczyna już swoje marudzenie pt.: "tak często nie ma cię w domu"? Pokaż jej ten artykuł i zapytaj, czy interesuje jej twoje zdrowie. Jeśli tak (a przecież to oczywiste, że się o ciebie troszczy), musi pogodzić się z faktem, że dla twojego dobra powinna dać ci przepustkę na balet. Są na to dowody naukowe!

Niemieccy badacze z Uniwersytetu w Getyndze dowiedli, że czas spędzony w męskim towarzystwie obniża stres samców bardziej niż wieczory u boku partnerki, czy rodziny. Co prawda badania zostały przeprowadzone na makakach berberyjskich, ale jest to rodzaj małpy, która wykazuje zadziwiająco podobne zachowania społeczne do ludzkich i można całkiem z powagą przyjąć, że u nas jest podobnie.

Co ciekawe, z obserwacji naukowców wynikło nie tylko, że faceci relaksują się najbardziej wśród znajomych (koniecznie tej samej płci - inaczej będą "walczyć" o uwagę samic i z chilloutu nici), ale wręcz, że wszelkie choroby związane ze stresem, występowały jedynie wśród samic oraz par.

Wnioski? Piwo z kumplami sprzyja twojemu zdrowiu o wiele bardziej, niż to się wydaje twojej partnerce!

źródło: Telegraph


Dodał(a): Bartosz Joda Niedziela 14.02.2016