Darmowe wakacje na Cyprze. Musisz tylko zarazić się COVID-19

Po miesiącach spędzonych w domu przydałyby się jakieś fajne wakacje. A cóż może być lepszego niż darmowe wczasy na Cyprze. Taka oferta czeka na turystów, którzy podczas pobytu na wyspie zachorują na COVID-19.
iStock-1193367986.jpg
Cypr jest już gotowy na przyjęcie turystów spragnionych wypoczynku po stresującym okresie kwarantanny. Co więcej, władze państwa na wyspie tak bardzo stęskniły się za urlopowiczami, że zobowiązują się do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia swoich gości. Jest jeden haczyk – musisz zarazić się koronawirusem.

Rząd Republiki Cypryjskiej zadeklarował, że turyści, którzy zachorują na COVID-19 będą mieli zapewnioną także darmową opiekę zdrowotną i leczenie. Informacja trafiła już do władz, linii lotniczych i organizatorów wycieczek.

W deklaracji opisano restrykcyjne procedury sanitarne, wprowadzone przez władze w celu zapewnienia bezpieczeństwa wczasowiczom. Szpital mogący pomieścić ponad 100 pacjentów będzie przeznaczony wyłącznie dla zagranicznych turystów z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa.

SPRAWDŹ: Odmrażanie granic. Te kraje otworzą się na turystów

Na oddziałach intensywnej terapii znajduje się ponad 110 łóżek i 200 respiratorów zarezerwowanych dla pacjentów w stanie krytycznym. Ich rodziny i bliscy także nie pozostaną bez opieki. Dla nich przygotowano specjalny hotel z 500 pokojami, w których będą mogli odbyć kwarantannę.

Wyspa zostanie otwarta dla części wczasowiczów 9 czerwca. Wtedy rozpoczną się wyloty z Grecji, Malty, Bułgarii, Norwegii, Austrii, Finlandii, Słowenii, Węgier, Izraela, Danii, Niemiec, Słowacji i Litwy. Również Polacy będą mogli wybrać się na wakacje. Od 20 czerwca możliwe będą loty z Polski, Szwajcarii, Rumunii, Chorwacji, Estonii i Czech.

Biorąc pod uwagę zamiłowanie – nie tylko – Polaków do darmowych rzeczy, aż strach pomyśleć, co będzie się działo na wyspie. W końcu byli tacy, którzy lekceważąc niebezpieczeństwo, lizali sedesy.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Czwartek 28.05.2020