Danny Boyle nakręci "Trainspotting 2"

Reżyser powiedział, że chce, by "Trainspotting 2" był jego następnym projektem. Produkcją zainteresowanych jest także czterech aktorów znanych z części pierwszej

trainspotting-watermark1.jpg

Cała dekadę przyszło nam czekać na drugą część kultowej produkcji "Trainspotting" (1996), ale faktem jest, że reżyser w końcu zdecydował się rozpocząć prace nad filmem.

"Wszyscy czterej główni aktorzy chcą wystąpić" - powiedział reżyser w rozmowie z Deadline. "Muszą tylko zgrać grafiki, co jest skomplikowane, gdyż dwóch kręci w Ameryce seriale" (Robert Carlyle gra w "Dawno, dawno temu", a Johnny Lee Miller w "Elementary" przyp red.).


Co istotne, za scenariusz "Trainspotting 2" ponownie odpowiadać będzie John Hodge w oparciu o prozę Irvine'a Welsha. Tym razem film będzie ekranizacją książki "Porno", która ukazuje życie znanych nam dotąd bohaterów dziesięć lat po wydarzeniach z części pierwszej.

Długo wyczekiwanego sequelu należy spodziewać się nie wcześniej niż w 2016 roku. Tymczasem już za około miesiąc do kin wchodzi inny film Danny'ego Boyle'a, a mianowicie "Steve Jobs".Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Transpotting, reż. Danny Boyle Wtorek 08.09.2015