Daltonista widzi po raz pierwszy kolory

Coś, co dla nas jest tak oczywiste i normalne, dla tego gościa było niezwykłą niespodzianką i przeogromnym szczęściem. Kiedy po raz pierwszy zobaczył świat na kolorowo, jego reakcja była niesamowita!

Bez tytułutryhtyht.pngEthan Zachery Scott cierpi na daltonizm. Nie oznacza to jednak, że widzi świat na czarno-biało. "To po prostu oznacza, że widzę rzeczy w bardziej nudny sposób, niż zwykle. Widzę różowy i zielony. Po prostu czasem zielony wygląda jak brązowy lub żółty, a różowy wygląda jak srebrny lub niebieski" - opisuje swoją przypadłość chłopak. Kiedy po raz pierwszy w życiu zobaczył otoczenie w rzeczywistych kolorach, jego reakcja była niesamowita. To, co dla nas jest zupełnie naturalne, dla niego było niesamowitym doświadczeniem!

Wszystko za sprawą prezentu urodzinowego - okularów EnChroma, które Ethan dostał od znajomego. Blokują one określoną porcję światła w całym spektrum barw, przez co umożliwiają osobom chorym na daltonizm widzenie kolorów niemalże jak w przypadku zupełnie zdrowej osoby.

Ethan nie wiedział, co zakłada na oczy. Tym większe było jego zdziwienie, kiedy zobaczył świat w nowej odsłonie. Jego reakcja jest tak szczera i naturalna, że aż miło popatrzyć na te "małe szczęścia".Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Wtorek 28.07.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)