Daltonista widzi po raz pierwszy kolory

Coś, co dla nas jest tak oczywiste i normalne, dla tego gościa było niezwykłą niespodzianką i przeogromnym szczęściem. Kiedy po raz pierwszy zobaczył świat na kolorowo, jego reakcja była niesamowita!

Bez tytułutryhtyht.png

Ethan Zachery Scott cierpi na daltonizm. Nie oznacza to jednak, że widzi świat na czarno-biało. "To po prostu oznacza, że widzę rzeczy w bardziej nudny sposób, niż zwykle. Widzę różowy i zielony. Po prostu czasem zielony wygląda jak brązowy lub żółty, a różowy wygląda jak srebrny lub niebieski" - opisuje swoją przypadłość chłopak. Kiedy po raz pierwszy w życiu zobaczył otoczenie w rzeczywistych kolorach, jego reakcja była niesamowita. To, co dla nas jest zupełnie naturalne, dla niego było niesamowitym doświadczeniem!

Wszystko za sprawą prezentu urodzinowego - okularów EnChroma, które Ethan dostał od znajomego. Blokują one określoną porcję światła w całym spektrum barw, przez co umożliwiają osobom chorym na daltonizm widzenie kolorów niemalże jak w przypadku zupełnie zdrowej osoby.

Ethan nie wiedział, co zakłada na oczy. Tym większe było jego zdziwienie, kiedy zobaczył świat w nowej odsłonie. Jego reakcja jest tak szczera i naturalna, że aż miło popatrzyć na te "małe szczęścia".Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Wtorek 28.07.2015